Designeri » A » Citric « Grupuri

Orange Sanguine Atelier Cologne unisex

Orange Sanguine de Atelier Cologne este un parfum Citric unisex. Orange Sanguine a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Ralf Schwieger. Notele de varf sunt portocala sangerie si portocala amaruie; notele de mijloc sunt iasomie si muscata; Notele de baza sunt boabe de tonka, lemn de santal si ambra.

portocala sangerie portocala amaruie

iasomie muscata

boabe de tonka lemn de santal ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Orange Sanguine by Atelier Cologne.

Orange Sanguine Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

În urmă cu ceva timp am citit pe Fragrantica cateva cuvinte laudative la adresa acestui parfum (cred că era vorba de categoria "citrice"). Am primit o mostră prin bunăvoința unei persoane drăguțe de aici.Dar,dacă n-aș fi știut ce pun pe mană și ce miros,aș fi jurat că este juice natural de portocale,cel puțin în primele minute...
Extraordinar de bine redat sucul de portocală,parcă îl miroși exact din storcător...El se amestecă treptat cu mirosul ușor amărui al cojii de portocală...și acum parfumul devine și mai atrăgător.
Eii,sunt eu un pic nedumerită de notele listate aici,nu c-aș fi o bună cunoscătoare,dar eu nu regăsesc în parfum notele de la baza parfumului.Singura pe care o percep(și aceasta pentru că am întalnit-o bine redată în alte parfumuri) este o notă din mijlocul parfumului : mușcata.Iasomie-ioc,notele din drydown...parcă nu ar exista.
Am gasit și altă descriere a notelor :portocală ,coajă de portocala și geranium.Înclin să cred că aceasta este mai apropiată de adevăr,cel puțin în percepția mea.
Dar nu contează atat de mult ce conține acest parfum,contează senzația de efervescență și confortul fizic și psihic pe care ți le oferă.
Sigur este foarte potrivit pentru o vară caniculară...dar cred că merge și iarna,în interior,cand arde focul în cămin și asculți colinde...

manuelag
manuelag

Valeleu ce parfum! Ce reusita! Ce creatie la absolut! M-am indragostit! Rareori mi se intampla. L-as alege de o mie de ori inaintea multor altora cu ,,renume,,!
Nu retin decat ca debutul este citric amarui. Am in fata blotterul care evident este in dry down, de care nu ma mai satur...pacat ca este o discheta amarata, altfel as musca din el! :)) Nu disting decat o portocala rosie zemoasa cum nu am mai intalnit...celelalte note nu le simt. Dar nici nu-mi trebuie. Calitatile tehnice nu le cunosc, dar voi reveni asupra lui cu un edit.
Purtatoarea: chiar este un unisex. Orice ar mirosi asa ti-ar face papilele sa planga in extaz. Il gasesc potrivit celor care au trecut de varsta adolescentei, cu toate ca pare a fi purtabil de un copil daca te gandesti la note. Nu este un citric asemenea multor altora.
Locatia: vacantaaaaa...la mareeee...la soareeee...in Sicilia...
Ce mai...trebuie...pardon! TREBUIE sa il am!

Atelier Cologne - Orange Sanguine Petite Cologne Absolue - 30 ml
Cologne 6.8oz
Atelier Cologne - Orange Sanguine Cologne Absolue - 200 ml
Atelier Cologne - Orange Sanguine Cologne Absolue - 200 ml
Cologne 0.25oz
Atelier Cologne Orange Sanguine Cologne Absolue Pure Perfume Travel Spray 0.25 oz Cologne Absolue Pure Perfume Travel Spray
Cologne 1oz
Atelier Cologne Orange Sanguine Cologne Absolue Pure Perfume 1 oz Cologne Absolue Pure Perfume Spray
Gift Set 1oz
Atelier Cologne Orange Sanguine Duo Gift Set
Atelier Cologne Orange Sanguine Duo Gift Set
Cologne 3.3oz
Atelier Cologne Orange Sanguine Cologne Absolue Pure Perfume 3.3 oz Cologne Absolue Pure Perfume Spray
Cologne 6.7oz
Atelier Cologne Orange Sanguine Cologne Absolue Pure Perfume 6.7 oz Cologne Absolue Pure Perfume Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Atelier Cologne Orange Sanguine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Atelier Cologne Orange Sanguine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Orange Sanguine dupa Atelier Cologne. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Orange Sanguine de Atelier Cologne reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Carnal Flower Amouage Memoir Woman WIDIAN IV Frederic Malle Portrait of a Lady Serge Lutens Fumerie Turque Hermes 24 Faubourg Boadicea the Victorious Ardent Guerlain Cuir Beluga MDCI Parfums Cuir Garamante Serge Lutens Nuit de Cellophane Puredistance Opardu Frederic Malle Iris Poudre Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Cartier Baiser Vole Boucheron Boucheron Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Intense Roja Dove Lilac Serge Lutens La Myrrhe Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Parfum