Designeri » A » Oriental Vanilat « Grupuri

Lune Feline Atelier des Ors unisex

Lune Feline Atelier des Ors unisex

scortisoara
Lune Feline Atelier des Ors unisex Imagini Lune Feline Atelier des Ors unisex Imagini Lune Feline Atelier des Ors unisex Imagini Lune Feline Atelier des Ors unisex Imagini Lune Feline Atelier des Ors unisex Imagini Lune Feline Atelier des Ors unisex Imagini

Lune Feline de Atelier des Ors este un parfum Oriental Vanilat unisex. Acesta este un parfum nou Lune Feline a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Marie Salamagne. Notele de varf sunt scortisoara, cardamom si piper roz; notele de mijloc sunt note verzi, cedru, note lemnoase, Ambergris si styrax; Notele de baza sunt vanilie de Tahiti, balsam de Peru si mosc.

scortisoara cardamom piper roz

note verzi cedru note lemnoase Ambergris styrax

vanilie de Tahiti balsam de Peru mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lune Feline by Atelier des Ors.

Voyage d'Hermes Parfum

Lune Feline Recenziile parfumurilor

Este un parfum vanilat, dar nu in sensul in care suntem obisnuiti! Este un parfum animalic, cu un ambregris predominant, plus note de styrax si balsam de tolu. Aceste note domina parfumul. Dulceata este data de vanilie si un strop de scortisoara, iar izul picant-condimentat e dat de catre cardamon si piper.
Este deci, un parfum dens, intens, pentru sezoanele reci si pentru seara, cu un evident iz animalic (dar nu insuportabil), un dulce-lemnos-condimentat unisex, parca totusi mai potrivit barbatilor. In timp, capata si un iz tamaios cumva, dar ramane un parfum cald, ambrat si lemnos, cu iz condimentat.
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6,5/10

evaelena
evaelena

L-am pus pe mine si....ce cunoscut mi se parea...oare de ce?! Pentru ca seamana extrem de bine cu Voyage d'Hermes Parfum pe care il ador! Simt, in plus, un fel de nota ca de benzina (asa percep eu) dar nu foarte intensa, care apoi se mai domoleste si devine mai tamaioasa parca

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Atelier des Ors Lune Feline fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Atelier des Ors Lune Feline, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lune Feline dupa Atelier des Ors. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lune Feline de Atelier des Ors reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Roja Dove H The Exclusive Parfum Boadicea the Victorious Valiant Roja Dove Amber Aoud Divine L'Infante Roja Dove Diaghilev Jean Patou Joy Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Xerjoff Red Hoba WIDIAN IV Montale Intense Cafe M. Micallef Ananda Dolce Mona di Orio Lux Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Parfum Ex Nihilo Sweet Morphine Chanel Les Exclusifs de Chanel Bel Respiro WIDIAN II Huitieme Art Parfums Poudre de Riz Nasomatto Narcotic Venus Robert Piguet Baghari 2006 Amouage Reflection Woman