Designeri » A » Oriental « Grupuri

No. 23 Ava Luxe de dama

No. 23 Ava Luxe de dama

No. 23 Ava Luxe de dama Imagini

No. 23 de Ava Luxe este un parfum Oriental de dama. No. 23 a fost lansat in 2007. Parfumul prezinta paducel, salcam, lemn de santal, lavanda, muscata de Himalaya, mosc si trandafir.

paducel salcam lemn de santal lavanda muscata de Himalaya mosc trandafir

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about No. 23 by Ava Luxe.

No. 23 Recenziile parfumurilor

Cel de-al doilea parfum facut de Serena pe care-l testez dupa Milk, este No. 23 - ulei de parfum. No.23 este foarte complex, fiind compus dintr-o multime de straturi spre deosebire de MIlk, care e o cana de lapte cald de la prima pana la ultima "inghititura". No.23 se modifica in schimb uimitor de rapid.
In primul stadiu e verde cu niste ierburi anonime ce au iz aromat si uleios, desigur si datorita consistentei. Dar nu e foarte greu, se aseaza pe piele cu blandete si parca as zice ca e unisex, nu are un gen specific. Perfect purtabil, foarte placut. Nu dupa mult timp apare lemnul de santal care nu e cremos si nici sexy-oriental ca-n Samsara, ci mai degraba fin, usor de tot pudrat. Santalul se ridica pe varfuri si domina cam toata treaba de-acum incolo, asadar e un parfum de neratat pentru cei care iubesc nota. Concomitent apare un subton discret de tamaie care urmareste intreaga compozitie sufland o adiere rece peste restul notelor. Parfumul se estompeaza vanilat, o vanilie atipica nascuta dintr-un melanj, nicidecum nu e o nota de vanilie clasica, separata, inchenarata si familiara. Dupa ceva timp in care imi storceam creierii sa-mi amintesc unde am mirosit ceva similar, m-am "luminat": Double Spiritueuse Vanille Guerlain. Ha haaa dupa note e greu sa-ti imaginezi cat seamana, dar asta e neesential :))), efectul conteaza. No.23 nu prea are siaj, e destul de molcolm, dar sa nu-l subestimam, poate mai mult decat s-ar crede!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ava Luxe No. 23 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ava Luxe No. 23, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica No. 23 dupa Ava Luxe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre No. 23 de Ava Luxe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Abinoam Desejo Antonio Banderas Spirit for Men Escada Escada pour Homme Stella Cadente Miss Me Discrete Fragonard Grain de Soleil Il Profvmo Ambre d Or Davidoff Silver Shadow Private Rochas Mystere Ramon Molvizar Smart Goldskin Donna Karan Essence Labdanum Black Phoenix Alchemy Lab Bette Noir Halston Woman Amber