Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

Avon Sensuelle Avon de dama

Avon Sensuelle Avon de dama

Avon Sensuelle Avon de dama Videouri
Avon Sensuelle Avon de dama Imagini Avon Sensuelle Avon de dama Imagini Avon Sensuelle Avon de dama Imagini Avon Sensuelle Avon de dama Imagini Avon Sensuelle Avon de dama Imagini Avon Sensuelle Avon de dama Imagini

Avon Sensuelle de Avon este un parfum Oriental Floral de dama. Avon Sensuelle a fost lansat in 2013. Avon Sensuelle a fost creat de Olivier Cresp si Harry Fremont. Notele de varf sunt bergamot, mandarina si floare de portocal; notele de mijloc sunt gardenie tahitiana, nufar si heliotrop; Notele de baza sunt cashmeran si orhidee vanilata.

bergamot mandarina floare de portocal

gardenie tahitiana nufar heliotrop

cashmeran orhidee vanilata

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Avon Sensuelle by Avon.

Avon Sensuelle Recenziile parfumurilor

Ioana30
Ioana30

Ma asteptam la mai mult de la acest parfum, mai ales pentru ca Olivier Cresp are creatii interesante si mai este incadrat si ca oriental-floral, ceea ce mie chiar mi se parea tentant. Dar nu imi place absolut deloc, eu nu simt nici ceva floral, dar nici ceva oriental, pur si simplu miroase ca vata de zahar pe pielea mea si totul ramane la fel de la inceput pana la sfarsit (asta daca il poti simti cumva, pentru ca siajul si persistenta nu prea iti dau ocazia sa il analizezi prea bine). Exact cum a mai zis cineva mai jos, e ideal de purtat prin casa si cam atat. Daca nu l-as fi primit cadou, in mod clar nu l-as fi avut in colectia mea.

2017
felicia1703
felicia1703

Este un parfum foarte delicat, dulce, care nu persista. Recomand a fi purtat vara, primavara, Ziua!

Lussy
Lussy

Din note suna bine acest parfum si chiar starneste curiozitatea insa in realitate este "altceva". L-as categorisi drept un parfum care promite insa doar atat. Siajul slab spre moderat ii da cu siguranta titlul de "gentle perfume". Nu il vad deloc a fi purtabil seara ci mai degraba ziua de purtat in casa in zilele cand vrem sa fim mai "light".

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Avon Avon Sensuelle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Avon Avon Sensuelle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Avon Sensuelle dupa Avon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Avon Sensuelle de Avon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Avon Far Away Avon City Rush for Her Lancome Hypnose Lancome Magie Noire Pierre Cardin Choc de Cardin Puma Jam Woman Adidas Natural Vitality Lancome Hypnose Hypnotizing Elixir Christian Dior Pure Poison Lady Gaga Fame Avon Far Away Bella Chanel Coco Mademoiselle Calvin Klein Euphoria Avon Little Black Dress Avon Treselle Mystique Dolce&Gabbana The One Avon Little Red Dress Puma Sync Woman Avon Love Pulse Avon U by Ungaro for Her