Designeri » A » Floral Fructat « Grupuri

Incandessence Avon de dama

Incandessence Avon de dama

Incandessence de Avon este un parfum Floral Fructat de dama. Notele de varf sunt orhidee, lacramioare si ciclama; notele de mijloc sunt lalea si bujor; Nota de baza este orhidee.

orhidee lacramioare ciclama

lalea bujor

orhidee

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Incandessence by Avon.

J`adore
Sunflowers
Bouquet de La Reine

Incandessence Recenziile parfumurilor

AnaMo
AnaMo

Pe scurt ! J'adore Dior ! Doar ca nu la fel.de puternic. E Avon, nu Dior. Dar frumos, placut..

AmaliaA
AmaliaA

Imi place foarte mult. Cand il port, mereu ma intreaba cei din jur ce parfum folosesc. La persistenta merita 10+, avand in vedere si pretul. Pe piele (cel putin la mine) persista in jur de 7-10 ore, iar pe haine cam o zi-doua. Este ideal de purtat in orice anotimp, mai putin vara cand e foarte cald. Atunci mirosul e parca prea puternic. Per total, eu sunt extrem de multumita!

@clara: il gasesti pe site-ul avon.ro la 49.99 ron.
Scuze de off-topic!

clara
clara

cum aflu cat costa

flory17
flory17

L-am incercat la o prietena si mi-a placut. L-am comandat si eu in varianta de 30ml, e bun de purtat in geanta sau de luat in calatorii. Eu il folosesc in perioada mai rece, vara imi da dureri de cap.

nelly_rose
nelly_rose

Parfumul acesta de la Avon e mai mult decat un parfum pentru mine, e amintirea anilor de studentie cand imi permiteam sa cumpar doar de la ei. Si acum am o miniatura pe care o mai miros uneori.
Parfumul in sine, nu e chiar atat de rau cum s-ar crede, avand in vedere pretul si brandul. Dimpotriva, e un floral verde luminos, foarte reusit, care reproduce mirosul lalelelor cum n-am gasit in niciun alt parfum. "La Tulipe" de la Byredo miroase proaspat ca o florarie dimineata dar nu reproduce nici pe departe parfumul lalelelor. Si da! Lalelele au miros, subtil ce-i drept, dar inconfundabil.
Singurul minus al acestui parfum este persistenta extrem de redusa. In 2 ore nu-i mai ramane nici macar amintirea pe pielea mea uscata. Siajul e mediu dar, din pacate, te bucuri de el cel mult o ora.
De-ar face si Avon variante mai concentrate si cu ingrediente mai bune ale parfumurilor lor. Eu as fi primul cumparator.

claudiaelena0007
claudiaelena0007

miroase ca cel de la Lidl din sticluta portocalie.. nu stiu cum se cheama

Samira
Samira

Imi place mult.Il recomand persoanelor din categoria de varsta -30!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Avon Incandessence fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Avon Incandessence, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Incandessence dupa Avon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Incandessence de Avon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Rocher Comme une Evidence Avon Rare Pearls Christian Dior J`adore Avon Little Black Dress Avon Today Chanel Coco Eau de Parfum Escada Escada Magnetism Avon Rare Gold Burberry My Burberry Viktor&Rolf Flowerbomb Thierry Mugler Womanity Chanel Chance Eau de Toilette Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Lancome Tresor Midnight Rose Thierry Mugler Alien Essence Absolue Lancome Poeme Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Muse Avon Treselle Chanel Chance Eau Tendre