Designeri » A » Oriental « Grupuri

Little Black Dress Avon de dama

Little Black Dress Avon de dama

Il am: 19 Avut: 41 Semnatura mea: 2

Little Black Dress Avon de dama Imagini Little Black Dress Avon de dama Imagini Little Black Dress Avon de dama Imagini

Little Black Dress de Avon este un parfum Oriental de dama. Little Black Dress a fost lansat in 2001. Creatorul acestui parfum este Barbara Zoebelein. Notele de varf sunt ciclama, coriandru, gimbir african, floare de cais si caprifoi; notele de mijloc sunt gardenie, ylang-ylang, bujor roz, iasomie si Datura; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, mosc, pruna japoneza si note lemnoase.

ciclama coriandru gimbir african floare de cais caprifoi

gardenie ylang-ylang bujor roz iasomie Datura

lemn de santal boabe de tonka mosc pruna japoneza note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Little Black Dress by Avon.

Little Black Dress Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Intre atatea nise testate aici, vreau sa aduc tribut unui deja clasic parfum de la Avon.L-am intalnit de atatea ori in scoli, daruit de parinti invatatoarei, in spitale daruit doctoritei, in primarii daruit doamnei de la ,,funciar", l-am gasit in sate fara drumuri asfaltate, l-am simtit in magazine, in licee, in discoteci si la biserica. Oricine se ocupa de ,,Avoane" ti-l dadea pe loc pentru ca era ,,parfum cu vanzare". Mirosul e inconfundabil si daca mai aveti o sticluta puneti-o la loc de cinste! E o etapa din cariera voastra de iubitoare de parfumuri.

nelly_rose
nelly_rose

Este parfumul simbol al Avon si, totodata, parfumul studentiei mele. E un parfum de referinta pentru mine la categoria elegant-misterioasa a la Audrey Hepburn, nu pentru ca ar fi el cel mai reusit din categoria sa dar pentru ca el a fost primul si mi-a format gustul.
Nu e un parfum usor de placut de catre un nas needucat si nici eu nu am facut exceptie. La 20 ani imi placeau floralele, eventual fructate si, prin urmare, de acest parfum m-am atasat doar prin purtare repetata.
De cativa ani incoace tot il miros si incerc sa-i percep notele, sa-i scriu o recenzie dar nu reusesc. E construit in maniera vintage, cu multe note florale dar are aer modern si o usoara dulceata. Are si o nota usor smokey - uscata, gen chypre care ii confera o eleganta deosebita. Numele ii e mai mult decat potrivit.
Bineinteles, minusurile lui sunt persistenta, vreo 2-3 ore maxim si siajul slab-mediu timp de cam o ora. Nu mai spun ca nu cred sa aiba ceva ingrediente naturale in el dar, din fericire, nu-mi miroase chimic in mod neplacut.
Am tot cautat un parfum cu ingrediente mai bune care sa-i semene sau, cel putin, sa-mi dea aceeasi senzatie de eleganta si mister la purtare.
N-am gasit si trebuie sa spun ca el e vinovatul pentru cautarea mea parfumistica neincetata de vreo 5 ani de zile.
Pana acum, cel mai mult se apropie de el Bal de Roses de la Keiko Mecheri, dar doar cu nota aceea smokey si cu senzatia. Si Lyric Woman de la Amouage imi da o senzatie apropiata dar e mult mai departe de el.
Am mai observat nota aceasta smokey frumoasa in parfumurile cu un oud care nu miroase medicinal dar care sunt si foarte scumpe(ex. Keiko Mecheri-Bespoke).
Parfumul e potrivit pentru orice varsta si orice perioada a zilei si a anului si isi merita toti banii.

Samira
Samira

E unul dintre parfumurile mele preferate.Il recomand fetelor pana in 30 ani!

flory17
flory17

Un parfum clasic, elegant.

Lussy
Lussy

În primul rând, acest parfum este incitant și interesant, deloc plictisitor, și, probabil, veți fi de acord - este mai frumos spre final decat ca la început. Pur și simplu, elegant, un parfum feminin plin de farmec, poate mai potrivit pentru ocazii, seara, dar poate fi folosit si în timpul zilei. Este, de asemenea, foarte placut, floral si ceea ce este important - mirosul nu este greu!

Mireille
Mireille

Un parfum clasic, elegănțel, destul de bunicel raportat la prețul și la brandul din care provine. Poate fi purtat și de femeia matură, dar cred că se potrivește mai degrabă celei tinere, până în 40 de ani. Nu se ridică la nivelul unui Today sub nici o formă, dar merge, așa, de-o schimbare( dacă e să-l comparăm cu alte parfumuri ale aceluiași brand ), însă ar fi primul după acesta ca și clasificare. Little Black Dress și Today sunt singurele parfumuri care merită măcar puțină atenție de la acest brand care, de altfel, are parfumuri destul de slăbuțe olfactiv, unele chiar dubioase. Intensitatea și persistența sunt slăbuțe spre moderat. Poate fi purtat atât ziua cât și seara.
Menționez că ultima dată când l-am cumpărat , a fost foarte clar că i-au schimbat puțin compoziția. Nu mai este cel de altă dată.

bad_flo
bad_flo

parfumul-semnatura al avon .printre preferatele mele

Jackie
Jackie

Este parfumul cel mai bun de la Avon. Merita banii, recomand!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Avon Little Black Dress fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Avon Little Black Dress, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Little Black Dress dupa Avon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Little Black Dress de Avon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Avon Today Yves Rocher Comme une Evidence Avon Perceive Avon Incandessence Escada Escada Magnetism Avon Rare Pearls Oriflame Precious Eau de Parfum Lalique Lalique Le Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Nina Ricci Nina Christian Dior J`adore Paco Rabanne Ultraviolet Oriflame Giordani Gold Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Dolce Vita Guerlain Idylle Lolita Lempicka Lolita Lempicka Lalique Encre Noire Pour Elle Oriflame Eclat for Men Avon Little Red Dress