Designeri » A » Oriental « Grupuri

Little White Dress Avon de dama

Little White Dress Avon de dama

Avut: 9

Little White Dress de Avon este un parfum Oriental de dama. Little White Dress a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt bergamot, frezie si mandarina; notele de mijloc sunt bumbisori, bujor si gardenie; Notele de baza sunt mosc alb, note lemnoase si rasina benzoica.

bergamot frezie mandarina

bumbisori bujor gardenie

mosc alb note lemnoase rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Little White Dress by Avon.

Fairy Dust

Little White Dress Recenziile parfumurilor

Ioana30
Ioana30

Aroma in sine nu ar fi fost rea (eu simt foarte putin mosc, mai mult note lemnoase si citrice), insa are acel ceva care vrea sa para un amestec de gardenie si frezie, dar sfarseste prin a fi atat de sintetic incat strica tot parfumul si il face sa miroasa ca o solutie pentru curatat geamuri. Mie nu mi-a placut deloc, dar mama mea il iubeste si parca pe pielea ei miroase putin mai bine si mai dulce (notele acelea florale parca nu se simt chiar asa de rau). E un parfum tineresc de primavara-vara cu o persistenta destul de buna (pe pielea mea tine cam 4-5 ore).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Avon Little White Dress fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Avon Little White Dress, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Little White Dress dupa Avon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Little White Dress de Avon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Avon Treselle Oriflame Amber Elixir Bvlgari Omnia Indian Garnet Valentino Valentino Donna Avon Avon Jet Femme Oriflame Giordani White Gold Oriflame Giordani Gold Yves Saint Laurent Manifesto l'Elixir Gloria Vanderbilt Vanderbilt Bvlgari Omnia Amethyste Avon Today Avon Far Away Avon Rare Pearls Giorgio Armani Si Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Bvlgari Bvlgari Pour Femme Guerlain Shalimar Parfum Initial Gucci Gucci Bamboo Michael Kors Michael Kors Jimmy Choo Flash