Designeri » A » Floral Aldehidic « Grupuri

Rare Gold Avon de dama

Rare Gold Avon de dama

tuberoza
Rare Gold Avon de dama Imagini Rare Gold Avon de dama Imagini

Rare Gold de Avon este un parfum Floral Aldehidic de dama. Rare Gold a fost lansat in 1995. Notele de varf sunt mandarina, piersica, ylang-ylang si bergamot; notele de mijloc sunt aldehide, tuberoza, floare de portocal, gardenie, iasomie si lacramioare; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, mosc, vanilie si note lemnoase.

mandarina piersica ylang-ylang bergamot

aldehide tuberoza floare de portocal gardenie iasomie lacramioare

lemn de santal ambra mosc vanilie note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rare Gold by Avon.

Vive la Mariée

Rare Gold Recenziile parfumurilor

Geta_B
Geta_B

Il am de ceva vreme. Este floral,dulce,opulent in prima parte,f.putin fructat,simt clar si un miros camforat (probabil de la aldehide).Are persistenta destul de buna.Siaj moderat. Nu-i nici rau, dar nici extraordinar. Vad ca este destul de apreciat in afara si pretabil mai mult pt.toamna-iarna,mai mult de seara, decat de zi. In orice caz, fetitei mele ii place, asa ca nu stiu ce tot comentez :)

flory17
flory17

Geeeeniiiiaaaal! E superb, un parfum elegant, perfect pentru ocazii speciale.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Avon Rare Gold fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Avon Rare Gold, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rare Gold dupa Avon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rare Gold de Avon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Escada Escada Magnetism Avon Herve Leger Ete Avon Rare Pearls Avon Incandessence Oriflame Precious Eau de Parfum Bvlgari Omnia Amethyste Avon Today Avon Treselle Chanel Coco Mademoiselle Lancome Hypnose Avon U by Ungaro for Her Avon Pur Blanca Blush Avon Treselle Mystique Oriflame Eclat for Men Avon Little Black Dress Calvin Klein Euphoria Nina Ricci Nina Christian Dior J`adore Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chanel Coco Eau de Parfum