Designeri » A » Floral « Grupuri

Rare Pearls Avon de dama

Rare Pearls Avon de dama

miere
Rare Pearls Avon de dama Imagini Rare Pearls Avon de dama Imagini Rare Pearls Avon de dama Imagini Rare Pearls Avon de dama Imagini

Rare Pearls de Avon este un parfum Floral de dama. Rare Pearls a fost lansat in 2004. Notele de varf sunt lemn de trandafir brazilian, piper, prune si miere alba; Nota de mijloc este magnolie; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal si paciuli.

lemn de trandafir brazilian piper prune miere alba

magnolie

mosc lemn de santal paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rare Pearls by Avon.

Pure Poison
Fairy Dust
Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige

Rare Pearls Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

Să mă iertaţi, dar mi se pare parfumul croit după eleva de nota 10 care strânge bani pentru buchetele de 8 martie. Serioasă, deja "womanly" ea însăşi, exemplară, admirabilă. Pentru că n-am fost niciodată tocmai eleva aceea (deşi, în rebeliunea mea, aveam momente când mi-aş fi dorit să fiu), l-am purtat cu plăcere masochistă atunci când l-am primit. "Masochistă" pentru că, deşi nu mă caracteriza şi nu avea nicio treabă cu personalitatea mea, mă îmbrăca într-o stare de bine neobişnuită. Se simte bine mierea, din păcate, prunele îi dau o coloratură sintetică şi ieftină, care dispare o dată ce-şi face loc magnolia, apoi, notele de bază. Este foarte longeviv (mai ales pe ţesături) şi chiar de luat în calcul drept cadou pentru o domnişoară care încarnează prototipul descris de mine :)

cristina matei
cristina matei

prea bun pentru cat costa!

bad_flo
bad_flo

prea batranicios parfumul

iulianada
iulianada

Merge purtat primavara dar il asociez mai mult cu o femeie peste 38 de ani.

Rare Pearls by Avon 3.45 out of 5 based on 34 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Avon Rare Pearls fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Avon Rare Pearls, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rare Pearls dupa Avon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rare Pearls de Avon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Avon Incandessence Avon Little Black Dress Oriflame Giordani Gold Avon Rare Gold Avon Today Avon Treselle Yves Rocher Comme une Evidence Escada Escada Magnetism Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Avon Avon Jet Femme Oriflame Giordani White Gold Versace Crystal Noir Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Givenchy Ange ou Demon Chanel Chance Eau de Toilette Kenzo Flower by Kenzo Avon Celebre Calvin Klein Euphoria Avon Herve Leger Ete Giorgio Armani Armani Code for Women