Designeri » B » Chypre Fructat « Grupuri

Badgley Mischka Badgley Mischka de dama

Badgley Mischka Badgley Mischka de dama

caramel
Badgley Mischka Badgley Mischka de dama Imagini Badgley Mischka Badgley Mischka de dama Imagini

Badgley Mischka de Badgley Mischka este un parfum Chypre Fructat de dama. Badgley Mischka a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Richard Herpin. Notele de varf sunt cassia, piersica, fructe rosii si scortisoara; notele de mijloc sunt osmanthus, iasomie si bujor; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, mosc si caramel.

cassia piersica fructe rosii scortisoara

osmanthus iasomie bujor

lemn de santal ambra paciuli mosc caramel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Badgley Mischka by Badgley Mischka.

John Varvatos

Badgley Mischka Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Am ezitat mult sa recenzez acest parfum, pentru ca e foarte greu de descris. Omogen, abia reies in evidenta note individuale (aluzii la piersica, scortisoara, la niste flori, la paciuli si ambra). Pot vorbi mai mult de senzatiile pe care mi le trezeste.Mi se pare o interpretare perfect americana a ceea ce americanii cred ca ar fi un parfum frantuzesc. A se lua un chypre opulent clasic, a-i da un invelis sapunos si-un pic mai multa prospetime si veti obtine un parfum bogat, dar si accesibil nasului si multor gusturi. Nu e greoi, desi e dulceag. Nu e pretentios, desi e opulent. Nu e incarcat, desi are destule note. E un parfum ca un slap stick, un parfum cu umor, care ma binedispune si ma reconforteaza. Impreuna cu sticla si ambalajul, e ceva care trebuie macar o data in viata sa-l fi trait. E total contemporan! Ii raman foarte recunoscatoare americancei care mi l-a swapat pt. niste decanturi, pt. ca nu-l putea suporta si voia neaparat sa scape de el!!

Badgley Mischka by Badgley Mischka 3.25 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Badgley Mischka Badgley Mischka fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Badgley Mischka Badgley Mischka, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Badgley Mischka dupa Badgley Mischka. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Badgley Mischka de Badgley Mischka reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Fructat
Van Cleef & Arpels Gem Montana Parfum d`Elle Yves Saint Laurent Young Sexy Lovely Collector Intense 2007 ID Parfums Andalucia Sensuelle Cacharel Amor Amor Sunrise biehl parfumkunstwerke gs01 Jean Patou Colony Revillon Anouchka Ayala Moriel Megumi Molinard Miss Habanita Azzaro Azzaro Duo Women Sarah Horowitz Parfums Artisan Collection Wings