Designeri » B » Floral Verde « Grupuri

Balenciaga L`Essence Balenciaga de dama

ozonic
acvatic
Balenciaga L`Essence Balenciaga de dama Videouri
Balenciaga L`Essence Balenciaga de dama Imagini Balenciaga L`Essence Balenciaga de dama Imagini

Balenciaga L`Essence de Balenciaga este un parfum Floral Verde de dama. Balenciaga L`Essence a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Olivier Polge. Parfumul prezinta vetiver, paciuli, violeta, frunza de violeta, note verzi, lemn de santal si cedru.

vetiver paciuli violeta frunza de violeta note verzi lemn de santal cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Balenciaga L`Essence by Balenciaga.

Balenciaga L`Essence Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Trezite in crucea noptii si puse sa zica repede primul floral-verde care le vine in minte :
-femeile “mainstream” : Chanel 19.
-femeile “niche” : Un Coeur en Mai /MDCI( daca mai e timp, baga repede si Ciel d’Opal/Ann Gerard)
-fetele la mall : CK Eternity Summer.
-corporatistele : ENVY /Guccy .
-americancele : Central Park/ Bond no 9
-eu : L’Essence Balenciaga.
Lista ar putea continua, sunt doar 700 de parfumuri incadrate ca floral green insa tipuri de femei cu mult mai multe.
Schematic, e destul de clasic pentru categoria lui: vetiver , violeta, codita de violeta, note verzi, cedru.
Si deloc greu de compus in gand, in 10 secunde de ochi inchisi , cu conditia sa deosebesti vetiverul de iasomie si cedrul de trandafir. Deci nimic greu! Daca mai ai si informatia ca seamana pe undeva cu SHE WOOD/ Dsquared parca nici nu te mai doare asa rau ca nu mai ai pe unde sa-l testezi la raft si incepi sa ai incredere ca ti-ai facut despre el o parere corecta.
Calitati : ohooo, e proaspat, pamantiu in cel mai bun sens, cu un paciuli dozat la pipeta , floral cat isi baga violeta coada( inclusiv la propriu), luminat in verzui ( deci nu verde, e foarte important, sa ne-ntelegem!)
Numai bun de pufait pentru pesimista cu pusee de optimism care-si spune inainte sa iasa pe usa : Je suis malicieusement ! Malicieusement irresistible! 
La fel de bun si pentru optimista cu accente de pesimism care-si spune inainte sa iasa pe usa : Je suis printemps! Macar azi, ca maine cine stie! 
M-am luat cu vorba si uitam sa va spun ca defecte n-are.

Este un parfum destul de luminos, verde-amarui si doar usooooor dulceag, cu caracter woody. Se simte bine frunza de violeta si vetiverul, dar si alte note racoroase verzi.
Parfumul este bine facut si usor de purtat, are si ceva pudrat in el, dar nu ca in Balenciaga-Paris, ci mult mai soft. Are ingrediente bune si miros proaspat, de aceea eu il vad usor de iubit, si perfect de a fi purtat primavara si vara. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Balenciaga Balenciaga L`Essence fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Balenciaga Balenciaga L`Essence, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Balenciaga L`Essence dupa Balenciaga. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Balenciaga L`Essence de Balenciaga reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Serge Lutens Chergui Frederic Malle Portrait of a Lady Caron Aimez - Moi Cartier Must de Cartier Panouge Isabey Gardenia Narciso Rodriguez Narciso Serge Lutens Fourreau Noir Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Prada Infusion d'Iris Diptyque Philosykos Robert Piguet Alameda Hermes L’Ambre des Merveilles Frederic Malle En Passant Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum Amouage Honour Woman Ramon Monegal Impossible Iris Hermes Un Jardin Sur Le Toit