Designeri » B » Chypre Floral « Grupuri

Balenciaga Paris Balenciaga de dama

ozonic
acvatic
Balenciaga Paris Balenciaga de dama Videouri Balenciaga Paris Balenciaga de dama Videouri Balenciaga Paris Balenciaga de dama Videouri
Balenciaga Paris Balenciaga de dama Imagini Balenciaga Paris Balenciaga de dama Imagini

Balenciaga Paris de Balenciaga este un parfum Chypre Floral de dama. Balenciaga Paris a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Olivier Polge. Parfumul prezinta garoafa, paciuli, cedru de Virginia, violeta si frunza de violeta.

garoafa paciuli cedru de Virginia violeta frunza de violeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Balenciaga Paris by Balenciaga.

Balenciaga Paris Recenziile parfumurilor

Ingeras2
Ingeras2

Perfect deacord cu Ancaan, blind a fost si o adevarata revelatie pentru mine. Va face parte din semnatura mea! Eu care greu imi gasesc un parfum care sa mi se potriveasca, care sa-mi "spuna" ceva, care sa nu-mi irite nasul si gatul si sa nu ma las sa respir....acest parfum m-a cucerit si stiu ca-l voi purta mult timp de acum incolo. Nu ma pricep prea bine la descrieri dar imi place de la inceput pana la sfarsit doar ca imi pare ca nu persita prea mult pe pielea mea.
Ani de zile am purtat Bvlgari - Pour Femme. Si acum mai am o sticla de 50 ml sigilata....asa pentru momente cand voi dori sa retraiesc amintiri frumoase.

ancaan
ancaan

Un parfum foarte elegant, feminin, luxos. Eu nu cred ca este old fashioned si ascutit precum il percep unele doamne, din contra, mi se pare dulceag. L-am achizitionat fara sa il testez in prealabil, pe baza unor recenzii. Marturisesc ca imi doream sa fie mai lemnos, mai ascutit, mai androgin. Pe pielea mea se simte o doza semnificativa de patchiouli, dublata de mirosul de cedru si invaluite in aroma de tamaiori. Este un parfum foarte rafinat, cochet si modern, cu persistenta si siaj destul de bune. Personal, eu il iubesc.

Oh! Are dreptate Rose! Inceputul e extrem de classy, insa in scurt timp devine usor innecacios si trist... E putin pudrat, parca aduce putin cu Bvlgari pour Femme, totusi acolo trandafirul acela roz face minuni. Nu pot sa zic ca nu imi place, dar nici ca il iubesc! Din punctul meu de vedere e purtabil, elegant, destul de matur si cu o persistenta satisfacatoare, mai degraba pentru seara decat pentru zi.
Nota mea. 8/10

Balenciaga Paris e cel mai mahnit parfum pe care-l stiu. Dupa o promitatoare introducere acvatica pentru care s-a apelat la violete cu codite verzi cu tot, se asterne o boare picanta si inecacioasa de muscata. De aici incolo parfumul nu-mi mai place. Muscata e culpasa, urateste violetele, a fost neinspirat introdusa intr-o gasca de note transparente si gurese de paciuli si violete ce puteau da un recital vesel fara ea. Parfumul se tine ca scaietele de piele, ghinion daca nu-ti place fiindca nu se spala usor. Are un aer trist si nostalgic, ca un violoncel solo ascultat cand ziua incepe prost de dimineata si afara ploua mocaneste. Dar ce e cu numele lui? Oare din ce se inspira mai exact? Parisul din cate stiu e o metropola plina de dinamism. Pana nu-mi da nimeni niste lamuriri eu tind sa cred ca intruchipeaza pacea vesnica din cimitirul Père Lachaise.

Eau De Parfum 1oz
Balenciaga Paris L'essence Perfume by Balenciaga, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Balenciaga Balenciaga Paris Eau De Parfum for women 1.7 oz
Balenciaga Paris Perfume by Balenciaga, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Balenciaga Paris by Balenciaga Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Balenciaga Paris by Balenciaga Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Eau De Parfum 2.5oz
Balenciaga Paris L'essence by Balenciaga Eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
Balenciaga Balenciaga Paris Eau De Parfum for women 2.5 oz
Balenciaga Paris by Balenciaga, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Balenciaga Paris by Balenciaga Eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
Balenciaga Paris by Balenciaga Eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Balenciaga Paris L'essence by Balenciaga Eau de Parfum Spray 1.7 oz Body Lotion 3.4 oz for Women
Balenciaga Paris by Balenciaga Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
BALENCIAGA B. Skin Eau De Parfum 1.7 oz Eau De Parfum Spray
BALENCIAGA B. Skin Eau De Parfum 1.7 oz Eau De Parfum Spray
BALENCIAGA B. Skin Eau De Parfum 2.5 oz Eau de Parfum Spray
BALENCIAGA B. Skin Eau De Parfum 2.5 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Balenciaga Balenciaga Paris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Balenciaga Balenciaga Paris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Balenciaga Paris dupa Balenciaga. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Balenciaga Paris de Balenciaga reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Elie Saab Le Parfum Hermes 24 Faubourg Chanel Coco Mademoiselle Lubin Black Jade Bottega Veneta Bottega Veneta Givenchy Dahlia Noir Caron Aimez - Moi Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Juliette Has A Gun Citizen Queen Valentino Valentina Assoluto The Body Shop Moringa By Kilian Beyond Love Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Prada Infusion d'Iris Chanel Allure Sensuelle Gucci Gucci Rush Guerlain Insolence Eau de Parfum Cartier La Panthere Guerlain Samsara Eau de Parfum