Designeri » B » Oriental Lemnos « Grupuri

Cristobal pour Homme Balenciaga de barbati

Cristobal pour Homme Balenciaga de barbati

Cristobal pour Homme Balenciaga de barbati Imagini Cristobal pour Homme Balenciaga de barbati Imagini

Cristobal pour Homme de Balenciaga este un parfum Oriental Lemnos de barbati. Cristobal pour Homme a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Gerard Anthony. Notele de varf sunt pelin, piper alb, coriandru, lavanda si bergamot; notele de mijloc sunt cafea de Columbia, lemn de santal, paciuli, ceai, cedru si muscata; Notele de baza sunt ambra, rasina benzoica, vanilie si tutun.

pelin piper alb coriandru lavanda bergamot

cafea de Columbia lemn de santal paciuli ceai cedru muscata

ambra rasina benzoica vanilie tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cristobal pour Homme by Balenciaga.

La Nuit de l`Homme

Cristobal pour Homme Recenziile parfumurilor

zozo
zozo

Corida...toreador...taur...provocare...lupta...infrangerea fiarei...pasodoble...retragere triumfala...isterie...OLE!

andrasb
andrasb

Pentru ca a venit primavara, sotul meu a reinceput sa poarte Cristobal si mi-am amintit de ce iubesc atat de mult acest parfum (ba chiar devin uneori geloasa pe el, pentru ca primeste mai multe complimente decat mine, evident, de la doamne :))

Deschiderea e o lavanda indulcita de condimente, intr-o armonie perfecta, invaluitoare si masculina in acelasi timp. Apoi, din notele de mijloc, eu percep cel mai bine paciuli-ul, nota de ceai si de cafea, iar baza, care ramane multa vreme pe piele, este o combinatie ultra-sexy de ambra, vanilie si tutun (chiar se simte tutunul, multa vreme m-am intrebat ce poate fi, este insa foarte subtil). Un parfum fresh si in acelasi timp profund, de o calitate deosebita! Pacat ca nu se mai face si ca cei de la Balenciaga nu au adus nimic in loc :(.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Balenciaga Cristobal pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Balenciaga Cristobal pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cristobal pour Homme dupa Balenciaga. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cristobal pour Homme de Balenciaga reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Al-Rehab Aroos AL-Bahrain John Varvatos John Varvatos Kenzo Peace Creed Bois du Portugal Aubusson man.aubusson Comptoir Sud Pacifique Nomaoud Nez a Nez Marron Chic Six Scents Six Scents Series Two 2 Damir Doma: Ende / Anfang Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Prada Prada Intense Angel Schlesser Ambre Frais Homme Bath and Body Works Noir