Designeri » B » Oriental Lemnos « Grupuri

Rumba Balenciaga de dama

Rumba Balenciaga de dama

Rumba Balenciaga de dama Imagini Rumba Balenciaga de dama Imagini Rumba Balenciaga de dama Imagini Rumba Balenciaga de dama Imagini Rumba Balenciaga de dama Imagini

Rumba de Balenciaga este un parfum Oriental Lemnos de dama. Rumba a fost lansat in 1989. Notele de varf sunt floare de portocal, prune, zmeura, piersica, busuioc, corcoduse si bergamot; notele de mijloc sunt miere, magnolie, garoafa, tuberoza, gardenie, orhidee, iasomie, galbenele, heliotrop si lacramioare; Notele de baza sunt pielarie, lemn de santal, prune, boabe de tonka, ambra, paciuli, mosc, vanilie, lichen, cedru si styrax.

floare de portocal prune zmeura piersica busuioc corcoduse bergamot

miere magnolie garoafa tuberoza gardenie orhidee iasomie galbenele heliotrop lacramioare

pielarie lemn de santal prune boabe de tonka ambra paciuli mosc vanilie lichen cedru styrax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rumba by Balenciaga.

Rumba Recenziile parfumurilor

teo30967
teo30967

am rumba si imi place, dar nu mi-a venit ideea sa l incerc vara....azi promit sa ma dau cu rumba! ba nu diseara cand nu mai plec nicaieri, sunt curioasa sa vad cum evolueaza pe caldura.
il gasesc potrivit pentru toamna, iarna, e un clasic elegant, sobru si sofisticat, si DA cam "matur" pentru vremurile noastre. pe mine nu ma deranjeaza acest "minus" . ...si miroaaaase, ma simte toata lumea,iar notele de baza sunt unice. parca ...ma duce cu gandul la knowing de la estee lauder dar prefer rumba.

nu -l simt condimentat, de piper nici vorba, nu exista similitudini intre el si no.5, da e chypre,
cineva mi-a spus : cu ce te-ai dat? e tare dar miroase bine, chiar f bine!

notmenoeb
notmenoeb

Este un parfum foarte 'picant', abunda piperul [care nu este listat intre ingrediente] si coriandrul [?] si de aceea mi se pare un miros mai degraba masculin. Am incercat sa-l port vara gandindu-ma ca ar contrabalansa caldura si un eventual miros de 'statut' al unui parfum oriental [ce port eu de obicei], dar nu imi place sa miros a parfum barbatesc - asa cum gasesc ca miroase Rumba.

Am cumparat acest parfum bazandu-ma pe recenzii de pe fragrantica.com, dar se pare ca am cazut in 'capcana' cuvintelor frumoase ale unor impatimiti. Daca as fi putut sa miros acest parfum inainte sa-l cumpar, sigur nu l-as fi cumparat.

Da, ador Chanel no. 5, dar intre el si Rumba este o mare diferenta in lipsa notelor florale - care sunt listate, dar in evolutia parfumului nu se simt aproape deloc. YSL Nu [edp, formula veche] este un parfum condimentat, dar nu ii lipseste nota calda, florala care il face minunat.

Admit ca are un miros oarecum chypre, este 'verde', miroase oarecum a condimente si iarba proaspata. Dar pentru a fi feminin [in maniera unui parfum oriental pt femei] ii lipseste potenta notelor florale care sa-l faca mai suav [asa este un parfum puternic fara urma de 'scuze' sau considerateie pentru cei din jur]. Pentru iubitorii de parfumuri chypre foarte condimentate si putin florale este o alegere buna.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Balenciaga Rumba fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Balenciaga Rumba, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rumba dupa Balenciaga. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rumba de Balenciaga reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Christian Dior Dune Bois 1920 Vetiver Ambrato Montblanc Individuel Geoffrey Beene Grey Flannel Seven Skies Lalita Molinard Nirmala Alexandra de Markoff Enigma Le Jardin Retrouve Vetyver Vanille DSH Perfumes Three Kings Les Nez Let Me Play the Lion D.S. & Durga Smoked Amber Brooks Brothers Black Fleece