Designeri » B » Oriental Floral « Grupuri

Rosewood Banana Republic de dama

Rosewood Banana Republic de dama

Rosewood Banana Republic de dama Imagini

Rosewood de Banana Republic este un parfum Oriental Floral de dama. Rosewood a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Pascal Gaurin. Nota de varf este bergamot; Nota de mijloc este ceai; Nota de baza este ambra.

bergamot

ceai

ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rosewood by Banana Republic.

Rosewood Recenziile parfumurilor

EDIT, ca am promis! Dupa ce mi s-a spart gura sticloantei cumparate si l-am mutat in doua sticlute dragute de decant, dupa ce-am irosit cativa mililitri in procesul delicat, am constatat ca are o persistenta chiar grozava pentru pretul lui, la fel si siajul. E inca la limita intre "purtabil" si "prea dulce" pentru nasul meu, dar pe haine miroase foarte bine si nu seamana deloc a ieftinatura care este :))))

Vanilieeeeeeee! Multa-multa, parca amestecata si cu putin cocos, vanilie din aceea "de prajituri", ca esenta omonima. Asta a fost primul lucru pe care l-am simtit. Avand doar o mostra si aceea fara atomizor, nu garantez ca la pufait s-ar simti la fel. Acum vorbesc doar de aplicarea prin dabbing.
Dupa vreo ora de la aplicare, se simte ceva lemn, parca santal, plus mosc, iar parfumul devine pudrat si chiar foarte interesant. Bine, stiu, absolut nicio nota despre care vorbesc eu nu apare listata aici. Dar jur ca atata simt, nici vorba de bergamota sau ceai. Sau o fi un ceai mega-indulcit, stiu si eu?!
Culmea este alta: eu nu agreez deloc parfumurile gurmande, iar deschiderea acestuia mi-a sugerat doar "bombonos", deci out of my league. Si totusi, imi place! Realizez ca e cam sintetic, ca exista probabil alte zeci, sute de arome mai frumoase si mai bine construite, dar asta-mi place pana acolo incat mi-l voi cumpara, in ciuda juramintelor ca nu-mi mai iau nimic deocamdata. Cred ca a expirat acest "deocamdata" :D
Oricum, la pretul mai mult decat decent pe care-l are, nu-mi gauresc portofelul...
Poate voi reveni cu un EDIT dupa ce-l port pulverizat ca lumea.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Banana Republic Rosewood fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Banana Republic Rosewood, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rosewood dupa Banana Republic. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rosewood de Banana Republic reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Carolina Herrera So Chic Limited Edition Van Cleef & Arpels First Love Celine Dion Belong Joop! Muse Versace Versus Donna Jean Paul Gaultier Jean Paul Gaultier Summer Dana Heaven Sent Caron Narcisse Noir Adidas Adidas Floral Dream Gloria Vanderbilt Vanderbilt Women The Party The Garden Party Tuberose Rasasi Sharina