Designeri » B » Oriental Condimentat « Grupuri

Bentley for Men Intense Bentley de barbati

Bentley for Men Intense Bentley de barbati

rom
Bentley for Men Intense Bentley de barbati Imagini Bentley for Men Intense Bentley de barbati Imagini

Bentley for Men Intense de Bentley este un parfum Oriental Condimentat de barbati. Bentley for Men Intense a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Notele de varf sunt bergamot, piper negru si frunza de dafin; notele de mijloc sunt salvie, muscata africana, scortisoara, rom si note lemnoase; Notele de baza sunt pielarie, rasina benzoica, tamaie, cedru si paciuli.

bergamot piper negru frunza de dafin

salvie muscata africana scortisoara rom note lemnoase

pielarie rasina benzoica tamaie cedru paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bentley for Men Intense by Bentley.

Bentley for Men Intense Recenziile parfumurilor

iulix_73
iulix_73

Dulce , aromat , sintetic si ... ciudat ! De cate ori il incerc am senzatia ca sunt dat cu un cocktail din rom si scortisoara . Nu stiu daca e bine sau nu dar parfumul are o longevitate bunicica , facandu-si simtita prezenta chiar dupa 3-4 ore. In schimb eu nu percep decat romul , scortisoara si rasina iar acest lucru categoric mie nu-mi place !

Aceasta este o recenzie personala si trebuie trata ca atare !Mirosul poate diferi de la o persoana la alta in functie PH-ul fiecaruia deci trebuie testat ( obligatoriu ) inainte de achizie !

barza mihai
barza mihai

O aparitie relativ noua,dar care deja atrage priviri.Este asemanat cu nume deja celebre:ba o combinatie intre Opium si L'Instant Eau Extreme,ba un hibrid intre Costume National si Bel Ami ,sau chiar asemanator cu Black Afgano,M7,Amouage Epic Man si lista poate continua.
Care este adevarul!?
D.p.m.d.v daca combinam Opium cu Eau Extreme,dar cu mai putine note dulci,rezultatul nu poate fii decat Bentley Intense.
Are un miros bogat,elegant,clasic(fara urme chimice)
Este un oriental picant acoperit de un mic nor de fum,de o tamaie diluata si o picatura de rom si menta.
Longetivitatea si siajul sunt remarcabile.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bentley Bentley for Men Intense fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bentley Bentley for Men Intense, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bentley for Men Intense dupa Bentley. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bentley for Men Intense de Bentley reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Hermes Terre d'Hermes Dolce&Gabbana The One for Men Christian Dior Fahrenheit Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Lalique Encre Noire Sport Fendi Fan di Fendi pour Homme Yves Saint Laurent Body Kouros Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Moschino Uomo? Chanel Antaeus Yves Saint Laurent M7 Lalique Encre Noire Christian Dior Dior Homme Intense Burberry London for Men Versace Versace Pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme