Designeri » B » Oriental Fougere « Grupuri

Bijan Men Bijan de barbati

Bijan Men Bijan de barbati

Bijan Men Bijan de barbati Imagini

Bijan Men de Bijan este un parfum Oriental Fougere de barbati. Bijan Men a fost lansat in 1987. Notele de varf sunt nucsoara, note fructate, lavanda, mandarina, mosc, lichen, salvie, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt miere, garoafa, stanjenel, lemn de santal, brad, ambra, scortisoara, tarhon, iasomie, ylang-ylang si trandafir; Notele de baza sunt rozmarin, cuisoare, pielarie, boabe de tonka, paciuli, mosc, rasina benzoica, vanilie, vetiver si cedru.

nucsoara note fructate lavanda mandarina mosc lichen salvie bergamot lamaie

miere garoafa stanjenel lemn de santal brad ambra scortisoara tarhon iasomie ylang-ylang trandafir

rozmarin cuisoare pielarie boabe de tonka paciuli mosc rasina benzoica vanilie vetiver cedru

slab -1

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bijan Men by Bijan.

Bijan Men Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Cred ca odata a fost un parfum bun dar acum este macelarit la propriu. Ar fi trebuit sa fie o simfonie de condimente, note lemnoase si flori...reteta unui parfum clasic. Dar nu e decat chimie, chimie si iar chimie...am mirosit parfumuri mai ieftine, cu tot atata chimie si erau mai reusite. Nu merita osteneala sa-l descriu detaliat...Avon este cu cateva clase peste acest parfum ce induce in eroare prin numele frantuzesc. Persista prea mult si siajul e prea mare pentru cat nu mi-a placut. 3/10 si sfatul de a-l evita.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bijan Bijan Men fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bijan Bijan Men, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bijan Men dupa Bijan. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bijan Men de Bijan reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Fougere
Liz Claiborne Realities for Men Lacoste Lacoste Elegance La Perla Grigioperla Bugatti Bugatti Homme Menard Menard for Men Yves Saint Laurent Jazz Prestige Montale Sliver Aoud Rochas Monsieur Rochas Charriol Charriol Men Regency Cosmetics Jade East Grossmith Phul - Nana Azzaro Azzaro pour Homme Elixir Bois Precieux