Designeri » B » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Bellissima Blumarine de dama

Bellissima Blumarine de dama

Avut: 2

Bellissima Blumarine de dama Imagini

Bellissima de Blumarine este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Bellissima a fost lansat in 2009. Bellissima a fost creat de Sophie Labbe si Celine Barel. Notele de varf sunt grapefruit, portocala, note de apa si ghimbir; notele de mijloc sunt bujor si floarea pasiunii; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, vanilie si cashmeran.

grapefruit portocala note de apa ghimbir

bujor floarea pasiunii

mosc lemn de santal vanilie cashmeran

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bellissima by Blumarine.

Bellissima Recenziile parfumurilor

maeda
maeda

Intre mine si Bellissima a fost dragoste la prima vedere. Am intrat la Marionnaud sa mai miros cateva parfumuri si am vazut o sticluta eleganta, de culoarea piersicii, care m-a atras imediat. Am pulverizat parfumul si am descoperit mult grapefruit si vanilie. Pana la Bellissima aveam impresia ca grapefrutitul este foarte deranjant, dar acest parfum mi-a schimbat impresia. Este superb, fresh si foarte feminin. Persistenta 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Blumarine Bellissima fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Blumarine Bellissima, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bellissima dupa Blumarine. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bellissima de Blumarine reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Bvlgari Petits et Mamans Max Mara Max Mara D`Orsay La Dandy Rance 1795 Rue Rance Eau Royale Clean Wellness by Clean Purity Lulu Castagnette Lulu Bath and Body Works Twilight Woods Salvador Dali Little Kiss Me Ghost Captivating Marella Ferrera Ambre Ze Modigliani Supreme Mayssa Mayssa