Designeri » B » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Bellissima Blumarine de dama

Bellissima Blumarine de dama

Avut: 2

Bellissima Blumarine de dama Imagini

Bellissima de Blumarine este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Bellissima a fost lansat in 2009. Bellissima a fost creat de Sophie Labbe si Celine Barel. Notele de varf sunt grapefruit, portocala, note de apa si ghimbir; notele de mijloc sunt bujor si floarea pasiunii; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, vanilie si cashmeran.

grapefruit portocala note de apa ghimbir

bujor floarea pasiunii

mosc lemn de santal vanilie cashmeran

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bellissima by Blumarine.

Bellissima Recenziile parfumurilor

maeda
maeda

Intre mine si Bellissima a fost dragoste la prima vedere. Am intrat la Marionnaud sa mai miros cateva parfumuri si am vazut o sticluta eleganta, de culoarea piersicii, care m-a atras imediat. Am pulverizat parfumul si am descoperit mult grapefruit si vanilie. Pana la Bellissima aveam impresia ca grapefrutitul este foarte deranjant, dar acest parfum mi-a schimbat impresia. Este superb, fresh si foarte feminin. Persistenta 7/10

Bellissima by Blumarine 5.00 out of 5 based on 1 ratings and 1 user reviews

Blumarine Bellissima by Blumarine Eau de Parfum Spray 3.4 oz Tester for Women
Blumarine Bellissima by Blumarine Eau de Parfum Spray 3.4 oz Tester for Women
FragranceX.com
Eau De Parfum 3.4oz
Blumarine Bellissima Perfume by Blumarine Parfums, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
FragranceX.com
Eau De Parfum 3.4oz
Blumarine Bellissima Intense Perfume by Blumarine Parfums, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Intense for Women
Blumarine Bellissima Intense by Blumarine Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Blumarine Bellissima Intense by Blumarine Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Blumarine Bellissima by Blumarine Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Blumarine Bellissima by Blumarine Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Blumarine Bellissima fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Blumarine Bellissima, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bellissima dupa Blumarine. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bellissima de Blumarine reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Oscar de la Renta Rosamor Michael Kors Michael Kors Trance Essence Hail Merri Les Nereides Musc de Samarkand Molinard Les Fleurs de Provance: Violette Parfums DelRae Mythique Angel Schlesser Esprit de Gingembre Pour Femme Sergio Tacchini Precious Pink s.Oliver QS by s.Oliver O Boticario Quasar Grossmith Shem - el- Nessim Rasasi Blue Lady