Designeri » B » Pielarie « Grupuri

Agarwood Collection Intricate Boadicea the Victorious unisex

Agarwood Collection Intricate Boadicea the Victorious unisex

oud

Agarwood Collection Intricate de Boadicea the Victorious este un parfum Pielarie unisex. Parfumul prezinta rasina, Lemn de Agar(Oud), note lemnoase, radacina de stanjenel, mosc si pielarie.

rasina Lemn de Agar(Oud) note lemnoase radacina de stanjenel mosc pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Agarwood Collection Intricate by Boadicea the Victorious.

Agarwood Collection Intricate Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

M-am plictist de moarte. Si cand ma apuca splinul vreau sa miros parfumuri neobisnuite. Asa ca cineva cu mult umor care-mi stie bine toanele s-a gandit ca tot ce am nevoie ca sa-mi recapat zvacul e putin Intricate. Si a functionat. Intr-un anumit fel chiar mi-am recapatat zvacul. Imediat cum am mirosit Intricate am sarit din fotoliu ca o pisica pusa din greseala pe o petarda.

Daca vreti sa iesiti din cotidian purtati o data Intricate, dar cu riscurile de rigoare asumate. Caci veti iesi cu adevarat din cotidian, societate, loc de munca si caminul conjugal cald. Nimeni nu va va dori compania. O vor lua la goana. Se va face vid in jurul tau. Intricate e bine de testat undeva in sanul naturii, eventual intr-un codru virgin unde niciun om n-a pus piciorul. Si nici dupa aceea sigur nu va mai pune :)))). Caci totul se va imbiba cu Intricate, de la pielea ta la hainele tale la aerul din jur, la scoarta copacilor, frunze, pamant, iarba, atmosfera si strat de ozon. Si acolo va ramane mirosul imperturbabil. Pe veci.

Nu pot compara Intricate cu niciun alt parfum pe care il stiu. Parca dansez rumba cu un sconcs, asa de tare duhneste! Din cand in cand am senzatia ca simt si un miros clar de balegar caldut. La inceput e extrem de verde si intepator, dar nu miroase a iarba, ci a fiertura de buruieni si radacini amestecata cu pamant si compost. Apoi mirosul se transforma in ceva ce miroase efectiv a terebentina. Poate e oudul combinat cu notele din acordul de piele. Greu de dibuit ceva concret in el.

Dar asta e numai introducerea, parfumul fiind un adevarat campion al entretainment-ului. Te tine in suspans. Evolueaza dezvelind fatete grele animalice, dar molcolm, nu pripit, permitandu-ti sa-i simti bine toate cotloanele.

Si oh cum imi adora pielea... nu se da dus nici de ma spal, nici de-l rog cu voce tare. Contrar legilor parfumeriei, in loc sa-si relaxeze muschii lasand macar in ceasul al 12-lea o amprenta subtila pe mine, amestecul pare din contra sa tot creasca si sa creasca….la fel ca vrejul de fasole. E in continuare puternic, uleios-verde-ascutit-animalic, prajindu-mi nasul mai dihai ca la aplicare.

Un adevarat parfum creativ, da! :)))))) Partea buna in toate astea e ca nu-mi produce rau fizic cum mi se intampla de la cateva parfumuri mult mai cuminti si populare. Bestia asta e naturala, n-are nimic chimic, plasticos.
Deci "kudos" Mr. Boadi pentru ideea in sine, curajul de a provoca reactii noi si umorul pana la urma care se desprinde din toate astea, caci testarea a fost una distractiva, nicidecum n-am fost oripilata ca de Secretions Magnifique. Lumea parfumurilor ar fi plata si plictisitoara fara aparitii din astea.

Doar ca am fost cam singura cat l-am testat :).

Stiti pe cine as vedea purtand Intricate? Un luptator!!! Esti unul?

Agarwood Collection Intricate by Boadicea the Victorious 5.00 out of 5 based on 1 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Boadicea the Victorious Agarwood Collection Intricate fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Boadicea the Victorious Agarwood Collection Intricate, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Agarwood Collection Intricate dupa Boadicea the Victorious. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Agarwood Collection Intricate de Boadicea the Victorious reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Pielarie
Trussardi Trussardi Uomo Maurer & Wirtz GranValor Tabac Etienne Aigner Aigner Black for Men Giorgio Beverly Hills Red for Men Cerruti L`Essence de Cerruti Le Jardin Retrouve Eau de Cuir de Russie Jack Black Jack Black Signature Black Mark Truefitt & Hill Spanish Leather Serge Lutens Cuir Mauresque Parfumerie Generale Private Collection Cuir d'Iris S-Perfume Se-x Michel Germain Sexual Sugar Daddy