Designeri » B » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Intense Boadicea the Victorious de dama

Intense Boadicea the Victorious de dama

miere

Intense de Boadicea the Victorious este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Intense a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este John Stephen. Nota de varf este note fructate; notele de mijloc sunt tinctura de trandafiri, crin, tuberoza si iasomie; Notele de baza sunt note lemnoase, vanilie, miere alba si paciuli.

note fructate

tinctura de trandafiri crin tuberoza iasomie

note lemnoase vanilie miere alba paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Intense by Boadicea the Victorious.

Agarwood Collection Passionate
Exotic

Intense Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Uite ca Intense pe pielea mea s-a dovedit a fi tare delicat. E mieros dar nu exagerat iar pe fundal simt doar un amestec de flori albe, cea mai vioaie dintre ele fiind iasomia pe care o disting destul de clar. Pe mine parfumul seamana destul de tare cu White Fire de la Tiziana Terenzi, avand si o tenta usor acvatica a carei provenienta mi-e total necunoscuta, dar fata de primul e un picut mai opulent sa spunem.
E un parfum finut, cu usoara tenta eleganta, cu siaj mic pe mine dar persistenta buna.Insa daca n-as fi stiut ce testez, as fi spus ca cei de la cartier au scos un nou Baiser Vole cu un strop de miere.

ancaan
ancaan

In sfarsit, am testat Boadicea the Victorious Intense. E un parfum minunat! Culmea, este cam cum imi imaginam eu ca miroase Salvatore Ferragamo Golden Acacia :)

Asadar, este un parfum foarte intens, precum numele si foarte mieros. Dar nu e o miere sufocant de dulce si cleioasa cum se gaseste in majoritatea parfumurilor, in special mainstream. Este o miere galbena, pe care eu o simt poliflora. O miere care a fost pastrata intr-un recipient de lemn si a imprumutat putin din esenta acestuia. Parfumul are un miros dulce, compact, dar nu gurmand. Dar ceea ce ma fascineaza pe mine este un iz usor picant si pudrat. Sa fie de la crin si patchouli? Hmm... Undeva in baza, se simte un ton floral, dar este practic un melanj de note bine sudate, nu as putea sa disting cu certitudine vreuna dintre florile prezente in piramida. Fructe eu nu prea simt. Eventual o pruna uscata.
Desi este un parfum liniar, are un miros care ma tine cu nasul in permanenta lipit de mana. Este elegant, dedicat sezonului rece si are un siaj frumos.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Boadicea the Victorious Intense fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Boadicea the Victorious Intense, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Intense dupa Boadicea the Victorious. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Intense de Boadicea the Victorious reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Noir de Noir Puredistance Opardu Frederic Malle Carnal Flower Frederic Malle Iris Poudre WIDIAN IV Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Cartier Must de Cartier Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige By Kilian Back to Black Amouage Honour Woman Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum By Kilian Beyond Love Serge Lutens Datura Noir Xerjoff Bouquet Ideale Giorgio Armani Emporio Armani Lei Keiko Mecheri Attar de Roses Chloe Chloe Eau de Parfum Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Puredistance White