Designeri » B » Oriental Floral « Grupuri

Relativamente Rosso Bois 1920 unisex

Relativamente Rosso Bois 1920 unisex

Relativamente Rosso de Bois 1920 este un parfum Oriental Floral unisex. Relativamente Rosso a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt trandafir de mai, olibanum si zahar; notele de mijloc sunt imortela, lemn de santal si note de flori exotice; Notele de baza sunt note lemnoase, paciuli, vetiver, Ambergris si vanilie.

trandafir de mai olibanum zahar

imortela lemn de santal note de flori exotice

note lemnoase paciuli vetiver Ambergris vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Relativamente Rosso by Bois 1920.

Relativamente Rosso Recenziile parfumurilor

mariain
mariain

Acesta a fost un "blind buy" - cel mai traznit din viata mea nu tocmai scurta! M-am si gasit ce sa cumpar netestat! Deci personalitatea acestui parfum este daramatoare, nu va luati dupa note si as zice nici macar dupa recenzii, parfumul trebuie probat! De la Bois1920 am zis ca nu exista parfum care sa nu-mi placa, toate sunt de calitate buna si frumoase, frumos mirositoare - ei bine, acesta m-a terminat! Nu ca nu e frumos, dar e greu de dus! Foarte dulce, o tamaie densa si dulce, nu simt niciun trandafir, pentru mine e dramatic de dulce si complex-greoi, se simte bine ambra gri, imortela, paciuli si iar si iar tamaia duuuuulceeeee... amestecata cu ambra sarata....Persistenta, in creierul meu socat si obosit este fara sfarsit...L-am tot retestat in speranta ca-l voi descoperi cum l-am visat dar nu, el cu personalitatea lui mi-a spus scurt "suntem incompatibili!"

Oh! Cred ca toata lumea stie cat pot eu iubi nota de tamaie in parfumuri, in aproape orice combinatie!!! Dar mai aici, unde imi pare extrem de feminina!
Este o tamaie cu accente gurmande bine definite, o tamaie cremoasa si extrem de frumoasa, ce nu se aseamana deloc cu alte tamai testate. In alte parfumuri, ea este responsabila cu izul masculin pronuntat pe care il confeta parfumului, insa aici... oh, aici e alta treaba: este combinata cu un trandafir bordo intens, si ambele invaluite in santal si vanilie, astfel incat parfumul devine un gurmand balsamic.
Mmmmm... imi tot miros incheietura si ma tot minunez ce "calda" poate fi aceasta tamaie.
Parfumul este potrivit pentru sezoanele reci, dar cred ca toamna merge cel mai bine, are siaj moderat si persistenta buna. Of... il vreau neaparat!!! :)
Evaluare: 9/10 (daca era sajul mare, primea 10/10 :P )

Rose_selavie
Rose_selavie

Ha haaa! Am stiut eu ca trebuie sa existe pe undeva, dosit bine in unghiurile intunecate ale nisei si un parfum cu olibanum pe gustul meu. Dar mult mi-a luat sa-l gasesc. Sincer nici nu ma asteptam sa simt in primul rand olibanum in Relativamente Rosso si in plus sa descopar un parfum asa de clar si hotarat, deoarece credeam, privind originala lui constructie, ca e un talems-balmes inedit , dar nu foarte purtabil si de nu primeam mostra in veci pururi nu-l testam.

Compozitia lui e memorabila si foarte interesanta. Cine s-a mai gandit sa-l desacralizeze in halul asta pe neprihanitul olibanum asezonandu-l cu zahar cubic si o esenta dracesc de senzuala de trandafir? Cele doua ispite impresoara din start nota sfanta dandu-i o dulceata si-un parfum floral vag ca atingerea unor matasuri rosii cu miros de trandafiri, facandu-l pe olibanum sa renunte imediat la straiele bisericesti luand un aer de martir fericit. Exista un ton foarte curios pe la mijloc, ca de cuisoare, ceva ce-i confera un plus de picanterie si-l impinge pe olibanum definitiv spre o zona mai rau famata, dar oh! atat de bine parfumata! Pe de-a-ntregul parfumul pare a fi un balsamic-dulce-floral si cu toate ca asta l-ar recomanda mai degrama ca feminin, il gasesc perfect incadrat ca unisex, domnii sa-l incerce.

Intre timp olibanumul domina inflacarat parfumul devenind progresiv tot mai senzual, iar catre baza, surpriza, se lasa purtat pe brate de vanilie si niste note lemnoase, precum un rock-star ce ploneajza in multime. Un fel de Iggy Pop la Cincinnati Pop Festival, in vara lui `70.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bois 1920 Relativamente Rosso fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bois 1920 Relativamente Rosso, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Relativamente Rosso dupa Bois 1920. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Relativamente Rosso de Bois 1920 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Calypso Juliette Has A Gun Lady Vengeance Robert Piguet Visa 2007 Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Honour Woman Amouage Amouage Lyric Woman Bois 1920 Vento nel Vento Agent Provocateur Agent Provocateur L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Christian Dior Dune Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Diptyque Philosykos Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Serge Lutens Chergui Divine L'Infante