Designeri » B » Chypre « Grupuri

Vento di Fiori Bois 1920 de dama

Vento di Fiori Bois 1920 de dama

Vento di Fiori de Bois 1920 este un parfum Chypre de dama. Vento di Fiori a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt lamaie siciliana, cardamom si tarhon; notele de mijloc sunt iasomie, galbanum si paciuli; Notele de baza sunt ambra, lichen si mesteacan.

lamaie siciliana cardamom tarhon

iasomie galbanum paciuli

ambra lichen mesteacan

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vento di Fiori by Bois 1920.

Vento di Fiori Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Am avut asteptari prea mari fata de saracul Vento di fiori. Cum ii supne si numele, este o adiere de vant floral, nici mai mult, nici mai putin. Frumos mixat, ce-i drept, dar slabut si mi se pare foarte masculin. Chiar gasesc o asemanare cu unele after shave-uri ale sotului meu-mai bine facut, normal :) cunosc parfumuri mult mai frumoase,citrice decat Vento....

Yoshimi
Yoshimi

Acest parfum imi evoca o poiana cu flori salbatice si fan uscat de soare. O usoara adiere impleteste aromele intr-o perfecta armonie.

Un parfum cel putin interesant! Pentru mine este complet masculin, pretabil pentru barbatul misterios, trecut de 30 de ani, barbatul care-l are pe vino-ncoa!! Incepe intepator, aspru, probabil de la cardamon, dar si acrisor, de la lamaie. Simt apoi foarte bine notele de tarhon si paciuli. Stiti ce nu imi place?? Faptul ca simt pe tot parcursul parfumului nota de lamaie. Ea strica tot peisajul olfactiv, miroase ca otetul, din punctul meu de vedere. Fara acea nota acra, parfumul mi-ar parea superb. Asa, il gasesc doar placut. Mai tarziu devine foarte moale, tandru, ceea ce este frumos. Este deci, un parfum usor condimentat, usor lemnos si usor rasinos. Are siaj slab si persistenta moderata. Nota mea: 5/10

manuelag
manuelag

Doamne! Am facut(din pacate!) chiar astazi cunostinta...imi pare rau ca nu l-am cunoscut inca din burta mamei! Este, dupa mine, una dintre cele mai reusite miresme simtite...Toate celelalte palesc in fata lui...Occident, munte si mare, Sanremo, copaci exotici in plin bulevard, plaja, soare, piele aramie si lux pretutindeni...astea au fost primele ganduri...si ultimele...ramane sa vedem daca se vinde si la butoi...nu as ezita o clipa!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bois 1920 Vento di Fiori fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bois 1920 Vento di Fiori, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vento di Fiori dupa Bois 1920. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vento di Fiori de Bois 1920 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Fragonard Grain de Soleil By Kilian Back to Black Ralph Lauren Glamourous Serge Lutens Ambre Sultan Sospiro Perfumes Capriccio A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Montale Sweet Oriental Dream Thierry Mugler Alien Essence Absolue Robert Piguet Visa 2007 Bois 1920 Real Patchouly Lorenzo Villoresi Iperborea Frederic Malle Portrait of a Lady By Kilian Liaisons Dangereuses Lancome Poeme Serge Lutens Un Bois Vanille Robert Piguet Calypso Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison