Designeri » B » Oriental Condimentat « Grupuri

Andy Warhol Success is a Job in New York Bond No 9 unisex

Andy Warhol Success is a Job in New York Bond No 9 unisex

Il am: 3 Vreau: 6 Semnatura mea: 1

Andy Warhol Success is a Job in New York Bond No 9 unisex Imagini Andy Warhol Success is a Job in New York Bond No 9 unisex Imagini Andy Warhol Success is a Job in New York Bond No 9 unisex Imagini Andy Warhol Success is a Job in New York Bond No 9 unisex Imagini

Andy Warhol Success is a Job in New York de Bond No 9 este un parfum Oriental Condimentat unisex. Andy Warhol Success is a Job in New York a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt coriandru, cardamom, mandarina, bergamot si nucsoara; notele de mijloc sunt iasomie, tuberoza, prune, pimento, trandafir de mai si stanjenel; Notele de baza sunt vanilie, paciuli si rasina benzoica.

coriandru cardamom mandarina bergamot nucsoara

iasomie tuberoza prune pimento trandafir de mai stanjenel

vanilie paciuli rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Andy Warhol Success is a Job in New York by Bond No 9.

Andy Warhol Success is a Job in New York Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Nu aruncaţi cu roşii, dar eu parfumul acesta îl simt condimentat şi ...amărui. Debutează condimentat şi cu un iz de bergamot, iar apoi apar şi notele florale, dintre care nasul meu detectează cel mai bine tuberoza. Nu e o tuberoză năucitoare, nici vorbă, ci plăcută. Dulceaţa apare, pentru mine, abia pe final, după câteva ore bune, când parfumul devine şi puţin cremos. În ansamblul lui, parfumul este un oriental-condimentat. Are şi acel aer puţin vintage, care îi conferă o anumită eleganţă, şi este foarte frumos şi bine lucrat. Persistenţa e bună, dar siajul mi l-aş fi dorit mai mare.

Este un parfum foarte bine facut, oriental-condimentat, destul de picant si destul de dulce, creat cumva in stilul anilor 80-90. Are intr-adevar si pentru nasul meu trasaturi comune cu Coco de la Chanel, dar cel de la Bond este mai suculent si mai dulce. Pe parcurs se face mai cremos, insa fara a pierde dulceata si stilul condimentat.
Este un parfum pentru sezoanele reci, cu caracter unisex, cu siaj moderat si persistenta buna. Evaluare: 9/10

Una din rarele dati cand testezi un parfum si stii din acea clipa ca nu vrei sa mai traiesti fara el. Aparuse de curand in orasul meu linia Bond 9 si Succes tocmai era o noutate, m-am dus din prima la el si l-am ales, de fapt el m-a ales pot spune.

Este un amestec oriental-floral de sange albastru si de calibrul lui Coco Chanel (1984, clasicul) cu care are anumite trasaturi comune (notele condimentate se aseamana cat si acelasi feeling disco de anii`80).

Melanjul e cald si cremos, picant si dulce, pulseaza si naste pasiuni. Condimentele se simt mai puternic in notele de varf, dar ele nu dispar nici pe parcurs, ci le percep difuz ca o muzica dulce cantata in surdina. Putin despre note: pruna o simt, e prezenta atat in notele de varf cat si mai incolo, e zemoasa si naturala, tuberoza e diminuanta total si e pe post de figurant, paciuliul in schimb e in rol principal si culege aplauze, este terestru si foarte placut deloc aspru, iar ambra si vanilia sunt guest staruri de mare impact. Miroase a prajitura de cacao, a bezea si frisca, mai ca-mi vine sa-mi musc incheietura mainii :).

Este un parfum pentru seara, pentru lunile reci. Si barbatii pot linistiti sa-l poarte, sex-appeal garantat. Odata ce l-ai inspirat ti se imprima in memorie si nu-l vei uita si cu siguranta nici altii nu vor ramane indiferenti odata ce i-ai fermecat cu Succes.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bond No 9 Andy Warhol Success is a Job in New York fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bond No 9 Andy Warhol Success is a Job in New York, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Andy Warhol Success is a Job in New York dupa Bond No 9. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Andy Warhol Success is a Job in New York de Bond No 9 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Serge Lutens Fourreau Noir Lorenzo Villoresi Teint de Neige Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Hermes 24 Faubourg By Kilian Back to Black Serge Lutens Chergui Frederic Malle En Passant Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Portrait of a Lady Frederic Malle Musc Ravageur Divine L'Infante Panouge Isabey Gardenia Frederic Malle Lipstick Rose Chloe Chloe Eau de Parfum Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Frederic Malle Carnal Flower