Designeri » B » Oriental Floral « Grupuri

Chinatown Bond No 9 unisex

Chinatown Bond No 9 unisex

tuberoza
Chinatown Bond No 9 unisex Imagini Chinatown Bond No 9 unisex Imagini Chinatown Bond No 9 unisex Imagini

Chinatown de Bond No 9 este un parfum Oriental Floral unisex. Chinatown a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Aurelien Guichard. Notele de varf sunt bergamot si floare de piersic; notele de mijloc sunt bujor, tuberoza, gardenie si floare de portocal; Notele de baza sunt paciuli, cedru de Virginia, lemn de santal, lemn de guaiac, cardamom si vanilie.

bergamot floare de piersic

bujor tuberoza gardenie floare de portocal

paciuli cedru de Virginia lemn de santal lemn de guaiac cardamom vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chinatown by Bond No 9.

Visa by Robert Piguet Gold Limitied Edition

Chinatown Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

Nu am fost niciodata curioasa sa incerc parfumurile Bond No. 9, asta poate din cauza sticlelor care mi se par foarte kitschoase, asemenea domnisoarelor care vor sa iasa in evidenta prin haine cat mai mulate si decoltate. Eh, asta este doar parerea mea. Dar am vrut sa incerc Chinatown, fiind un parfum popular si laudat pe .com. Personal, nu imi place absolut deloc, e unul dintre acele parfumuri care imi deranjeaza stomacul. Floarea de piersic este cam timida, razbate destul de greu sa iasa la suprafata de sub doza generoasa de cardamom care sufoca intreg parfumul. Parca simt si o tuberoza plapanda, poate ea face compozitia sa fie usor cremoasa. Chinatown e un floral picant (cardamon, patchouli si santal), cu o tenta smokey a lemnului de guaiac.

Chinatown este un parfum extrem de moale, bland, cu miros de piele de bebelus proaspat spalata cu un gel de dus cu fructe si flori. Miroase a floare de piersic, santal, un strop de vanilie si un strop de gardenie. Catre final simt si un strop de paciuli. Simt totodata si un miros ca de lapte cald cu miere, deci parfumul imi pare foarte confortabil, insa ca un skin-scent. Nu are siaj, iar persistenta este moderata, insa nu e deloc un parfum rau. Nota mea 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bond No 9 Chinatown fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bond No 9 Chinatown, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chinatown dupa Bond No 9. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chinatown de Bond No 9 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Lorenzo Villoresi Teint de Neige Yves Saint Laurent Cinema Tom Ford Tobacco Vanille Guerlain L'Instant Magic Keiko Mecheri Loukhoum Tom Ford Black Orchid Kenzo Kenzo Amour Chloe Chloe Eau de Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain Guerlain La Petite Robe Noir Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Amouage Honour Woman Amouage Amouage Lyric Woman Serge Lutens Chergui Robert Piguet Fracas Parfumerie Generale PG21 Felanilla By Kilian Back to Black Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Tom Ford Jasmin Rouge