Designeri » B » Floral « Grupuri

Fashion Avenue Bond No 9 de dama

Fashion Avenue de Bond No 9 este un parfum Floral de dama. Fashion Avenue a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Robertet. Parfumul prezinta mimoza, ylang-ylang, coacaze negre, note de apa, note verzi, citrice, lemn de santal si mosc casmir.

mimoza ylang-ylang coacaze negre note de apa note verzi citrice lemn de santal mosc casmir

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fashion Avenue by Bond No 9.

Fashion Avenue Recenziile parfumurilor

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Primul meu Bond testat miroase ca o combinatie de floral alb cu acvatic. Este un miros ciudat, ca o gardenie de neon si plastic vopsit in culori bizare. De fapt este o mimoza combinata cu un ylang ylang peste care se aseaza coacaze negre si note ozonice. Seamana ca efect cu gardenia miloasa din Un Matin d'orage Goutal, etalonul suprem de gardenie naturalist proaspata. Daca UMO miroase a gardenie plesnita de atata apa si noroi, dupa ploaie, FA miroase ca o gardenie izbita de fereastra unui Nail Bar, pentru ca pe langa notele acvatice se mai simte si ceva foarte puternic, cam ca lacul de unghii. Este un parfum dizarmonic din perspectiva mea, este inedit si urban, modern, ciudat. Nu l-as purta niciodata, esantionul meu va calatori mai departe pentru a satisface curiozitatea unei alte persoane. Un floral tipator chimic, altoit in jurul unei discordante.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bond No 9 Fashion Avenue fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bond No 9 Fashion Avenue, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fashion Avenue dupa Bond No 9. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fashion Avenue de Bond No 9 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Les Parfums de Rosine Diabolo Rose Annick Goutal Neroli Lalique Flora Bella Victorio & Lucchino Bambina Esteban Oriental Flower Les Parfums de Rosine Eau Fraiche Rose d'Ete Puma Flowing Free Women Arrogance Angelique Arrogance Bond No 9 New York Fling Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Chantecaille Petalia Sanctuary Wild Rose & Violet