Designeri » B » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

West Side Bond No 9 unisex

West Side Bond No 9 unisex

West Side Bond No 9 unisex Imagini West Side Bond No 9 unisex Imagini

West Side de Bond No 9 este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. West Side a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Parfumul prezinta bujor, lemn de santal, ambra, mosc, vanilie, ylang-ylang si trandafir.

bujor lemn de santal ambra mosc vanilie ylang-ylang trandafir

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about West Side by Bond No 9.

West Side Recenziile parfumurilor

Doamne... nu inteleg cum un parfumel ca acesta poate costa atatea milioane... e un miros foarte cheap pe pielea mea... adica nu e nimic deranjant, dar este ca un mainstream din cele mai ieftine! Un floaral-soft-dulceag total neinventiv si neinteresant, care in afara de un miros floaral usor pudrat, nu imi aduce nicio bucurie...
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 5/10

Una din cele mai vesele si exuberante interpretari de trandafiri din cate am incercat pana acum. Mireasma e originala, plina de acorduri indraznete si extrem de longeviva. Cu bucurie constat ca notele listate in piramida chiar se regasesc in compozitie si sunt bune, naturale, West Side e manualul din care poti invata cum se interpreteaza un bujor, cum vetiverul fresh e tratat cu blandete si lasat sa anime baza, cum sa dozezi ambra si vanilia dulce atat cat sa dea o tenta gurmanda si totusi sa nu distraga prea mult atentia de la elementul central al compozitiei si anume trandafirul: un trandafir alb stropit cu roua, proaspat si imbietor.
Una dintre cele mai complexe si rafinate oferte florale de la Bond 9 si poate chiar din tot ce am testat pana acum. Il port in orice sezon ca parfum de zi, West Side n-are nicio "dark side".

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bond No 9 West Side fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bond No 9 West Side, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica West Side dupa Bond No 9. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre West Side de Bond No 9 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Abinoam Cobice Rance 1795 D'Erje Bvlgari BLV Absolute Fiorucci Miss Fiorucci Only Love Esteban Tourbillon de thé B Never Too Busy To Be Beautiful Keep It Fluffy Harvey Prince Temptress Bruno Acampora Musc Roberto Verino Gold Morris Gocce Gocce di Napoleon Monotheme Fine Fragrances Venezia Ibiza Nightflowers Jeanne Arthes CO2 Pink Label