Designeri » B » Chypre Floral « Grupuri

Bottega Veneta Bottega Veneta de dama

Bottega Veneta Bottega Veneta de dama

Bottega Veneta Bottega Veneta de dama Videouri Bottega Veneta Bottega Veneta de dama Videouri
Bottega Veneta Bottega Veneta de dama Imagini Bottega Veneta Bottega Veneta de dama Imagini

Bottega Veneta de Bottega Veneta este un parfum Chypre Floral de dama. Bottega Veneta a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt bergamot si piper roz; Nota de mijloc este iasomie; Notele de baza sunt paciuli, lichen si pielarie.

bergamot piper roz

iasomie

paciuli lichen pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bottega Veneta by Bottega Veneta.

Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste
Rogue
Soir de Lune
Nouez Moi
Narciso

Bottega Veneta Recenziile parfumurilor

Roxxanna
Roxxanna

De cateva luni ma tot uit la poza parfumului pe Fragrantica si ma intreb daca e tot atat de frumos si elegant pe cat e recipientul. L-am ocolit insa pana acum, datorita faptului ca nu-mi place nota de pielarie. Insa...dupa ce l-am testat...surpriza! In acest parfum imi place! Pentru ca e fina, fara stridente, piperul (pe care iarasi nu il agreez in mod deosebit) e foarte putin, doar cat sa-i dea un zvac, iar citricele si iasomia ii dau o aura de prospetime si luminozitate. Este intr-adevar un parfum elegant, dar nu opulent sau scortos, ci cu un suflet rebel, ca o planta salbatica si frumoasa, cu radacinile adanc infipte in pamant, si tulpina inalta, batuta de vant si soare.

Kristal
Kristal

Regret profund, insa nasul meu simte in acest parfum doar un miros dens si acru de lipici industrial, din cel folosit la lipirea talpilor in cizmarii.

Asta e, cu baloane sau fără, părerea mea despre acest parfum. Cine nu iubește pielea să îl testeze înainte de a se avânta spre el. Așa cum mulți găsesc Chanel No 5 poetic, și iubitorii notelor de piele pot găsi aici delicii felurite, dar asta nu înseamnă DELOC ca restul lumii, format din persoane care nu îndrăgesc neapărat pielea, resimte la fel parfumul. Repet, pt cineva care NU iubește pielea, este un dezastru acru.

Știu ca nu va place să ascultați alte opinii decat ale voastre, dar asta e, asa cum eu trebuie sa citesc opiniile voastre subiective care imi pot parea (si chiar imi par, de multe ori) indigeste, socot ca am si eu dreptul la opinie proprie si mai cred și ca exprimarea ei poate ajuta o gramada de oameni să nu cumpere un parfum asteptandu-se la cine știe ce.

Și nu, eu nu voi reclama acțiunea unuia și altuia de a-mi lua baloanele (admina știe de ce), deși nu am folosit în recenzie insulte sau cuvinte ofensatoare. :))))

ralucucky
ralucucky

Imi place tare, tare mult. Este fin, persistent, foarte potrivit si pentru zi, si pentru seara... cum s-a mai zis, miroase a piele intoarsa, dar nu numai..Eu simt si iasomia dupa o vreme, iar apoi ramane o baza ambrata, foarte placuta. Deja am fost intrebata de mai multe ori cu ce sunt data, imi place si ca nu il mai simt pe nimeni in jur. Un nou parfum semnatura pentru mine.

Pielea mea uscata are marele inconvenient ca "mananca" parfumurile si le face pe foarte multe sa devina "skin scent". La fel e si cu acesta, care imi place tare mult, dar nu proiecteaza deloc.
Este extrem de fin, miroase a ... aer parfumat, simt si o usoara nota velurata. Totul impletit de minune, fara stridente, fara pumni in nas. Foarte frumos, foarte rafinat. L-as vedea cu usurinta purtat si de barbati.

Ingeras2
Ingeras2

Azi l-am primit si pentru mine e dezamagire parfumul asta. Mi l-am dorit atat de mult in urma atator recenzii mai mult decat favorabile.
Pe pielea mea se simte inecacios si numai discret nu e. Doar miros de pielarie si atat. Nu bergamota, nu piper rosu, nu iasomie.Nu se deschide deloc pe pielea mea.
Posibil sa asimilez eu intr-un mod anume anumite parfumuri cert este ca pe pielea mea miroase.... deloc placut. A fost blind constienta fiind ca nu am unde sa-l testez si pentru ca descrierea lui deja ma "bantuia", nu am avut liniste pana nu l-am cumparat.

maeda
maeda

Paciuli, piper, licheni și piele...deloc dulce, chiar foarte aspru la început, Bottega Veneta este un parfum puternic, elegant, cremos, ozonic, mă duce cu gândul la natură, la mirosul pământului după ploaie. Este un parfum neobișnuit și interesant, nu mi se pare foarte feminin, de aceea cred că poate fi purtat foarte bine și de un bărbat. Suntem în faza de tatonări și cred că dacă îi mai acord o șansă mă voi îndrăgosti iremediabil de el. Mulțumesc mariadid!

Addict
Addict

Ce o fi în parfumul acesta,că tare bine mai miroase?!
Eu nu-l pot descrie exact,mai mult îl pot "povesti" prin prisma senzației pe care mi-o oferă...de fapt,"milocul"său îmi amintește de primăverile petrecute în curtea înflorită a bunicii mele,cand stăteam sub corcoduș și citeam "Winnetou".
Ceva putin iute,la început(nu știu dacă este piper sau patchouli),o piele fină și elegantă amestecată cu ceva ierbos(la final)...iar între ele...inefabilul1

"Un parfum feminin creat in jurul notei de pielarie" - dificila misiune. Insa nu si pentru Bottega Veneta. Cand l-am testat am fost ispitita sa-l cumpar pe loc, si l-am luat! Tot ce incercasem pana la el cu pielarie (ooof cuvantul asta, in realitate zic piele, dar aici in recenzii trebuie sa nu se confunde cu epiderma umana, asadar "pielarie" ramane :)) ) si nu gaseam unul care sa fie indeajuns de feminin.
Imi place Lutens, dar al sau Daim Blond imi pare atat de unsuros si murdar de acusi il vad pe "Gigi de la scularie" cu o cheie franceza in mana, iar Cuir Amethyst de la Armani Privée e atat de ambiguu..., frumos dar prea ambiguu.
Bottega e velur in nuanta nude, moale, subtire si neted. Un parfum fin, feminin, gratios, modern, infuzat cu note atent culese si cu mare precizie dozate. Nu iese nimic in relief, nu razbate nicio nota mai impetuoasa prin finetea amestecului, fiind genul de parfum ce se impune ocolind forta sau volumul puternic. Face nota discordanta, surprinde, e altceva. Pentru asta il ador! O compozitie cu mult caracter si originalitate in peisajul uniform al mainstreamului.

Rheea Oana
Rheea Oana

Piele intoarsa moale si catifelata -YES YES YES exact ce imi doaream!!!

Notele de inceput sunt alcoolice si parca parca e ceva piper citric cu atata piele intoarsa cat cuprinde!

Per ansamblu toata treaba asta de inceput nu se prea schimba doar ca se incalzeste (imprumuta din moscul natural).
Puternic asemanatoar cu Kelly Caleche EDT.
Notele de baza sunt aproape identice nasului meu deci iris+ piele+grepf = paciuli+muschi(licheni , oakmoss whatever )+iasomie.

Iasomia e una fabuloasa parca e mai temperata de ceva dar nu pot spune exact ce anume (sunt absolut sigura ca mai sunt ceva treburi in notele piramidale care le tin secrete si nu le-au mentionat...)-e foarte well behaved e cum zicea cineva elegant dar fara sa fie strident sau tipator. E discret si politicos!
Nu il vad pe tantiile din ziua de azi care incearca din rasputeri sa fie in centrul atentiei -chiar opusul.E in centrul atentie dar tocmai prin faptul ca nu incerca prea tare-doar "este" si e indeajuns!

Dupa toate review-urile citite ma asteptam la ceva mai tare si pompos dar e soft, ramana aproape de piele si dureaza.
Chiar si pe mine care tind sa absorb toate parfumurile ca un burete. Este descris ca fiind asemanator cu Daim Blond , Cuir amethyste-aici nu stiu ce sa zic asa ca PAS!

Eu l-as incadra ca un parfum all season nu e chypre deloc in sensul clasic dar nici in versiunea nouveau chypre, e din ciclul Kelly Caleche , Eau de merveilles -skin scents care nu lasa dara de Pepe le Peu raman asa ca un fel de aura in jurul tau.

Aaaa si nu in ultimul rand -STICLA-awesome!!!!
Toate ca toate eu sunt mandra de blind buy-ul meu!
Putintel cam piperat la pret dar ma rog, sa zicem ca merita!

Eau De Toilette 1oz
FragranceNet.com
Bottega Veneta by Bottega Veneta Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Bottega Veneta by Bottega Veneta Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Bottega Veneta Eau de Parfum Set Limited Edition 320 Value

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bottega Veneta Bottega Veneta fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bottega Veneta Bottega Veneta, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bottega Veneta dupa Bottega Veneta. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bottega Veneta de Bottega Veneta reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Juliette Has A Gun Lady Vengeance By Kilian Back to Black Robert Piguet Visa 2007 Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Dune Cartier La Panthere Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Christian Dior Dior Addict Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain La Petite Robe Noir Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Coco Eau de Parfum Amouage Honour Woman The Different Company Sublime Balkiss Chanel Allure Sensuelle Panouge Isabey Fleur Nocturne Chanel Coco Mademoiselle Amouage Dia pour Femme