Designeri » B » Floral « Grupuri

Knot Bottega Veneta de dama

Avut: 1 Vreau: 3

Knot Bottega Veneta de dama Videouri Knot Bottega Veneta de dama Videouri
Knot Bottega Veneta de dama Imagini Knot Bottega Veneta de dama Imagini

Knot de Bottega Veneta este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou Knot a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Daniela (Roche) Andrier. Notele de varf sunt clementina, mandarina, lamaie verde, neroli si floare de portocal; notele de mijloc sunt lavanda, trandafir alb si bujor; Notele de baza sunt mosc si boabe de tonka.

clementina mandarina lamaie verde neroli floare de portocal

lavanda trandafir alb bujor

mosc boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Knot by Bottega Veneta.

Knot Recenziile parfumurilor

geanina_gandac
geanina_gandac

Parfumul asta striga fresh, atat de fresh.Ajungi sa il iubesti.Este ca o veche apa colonie din epoca comunista dar foarte mult imbunatatita.Cand simt mirosul imi amintesc de toate parfumurile din vremea aceea.Nu se gaseau prea multe dar nu ne lipseau diferitele ape de colonie in tot felul de sticlute.
Are un miros lent si bogat, subtil si curat.Este foarte proaspat fara a mirosi a sapun.Sticla arata extraordinar.
Acest parfum a fost lansat pentru toamna si este ca o gura de aer proaspat in zilele mohorate.
Am citit undeva ca acest parfum te face sa te simti mai eleganta decat esti in realitate si asta este o senzatie pe care toate femeile vor sa o pastreze.
Persistenta buna.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bottega Veneta Knot fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bottega Veneta Knot, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Knot dupa Bottega Veneta. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Knot de Bottega Veneta reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Beverly Hills Giorgio Aire Prince 3121 Mary Kay Elige Bath and Body Works Gardenia The Body Shop The Spirit of Moonflower Perfume Oil Creed Fantasia de Fleurs Acca Kappa Glicine Demeter Fragrance Jasmine Oriflame Visions Lady Vintage Perry Ellis 360° Black for Women Maitre Parfumeur et Gantier Jardin Blanc Voluspa Tuberosa Agave