Designeri » B » Floral Fructat « Grupuri

Boucheron Quatre Boucheron de dama

Boucheron Quatre Boucheron de dama

Boucheron Quatre Boucheron de dama Imagini Boucheron Quatre Boucheron de dama Imagini Boucheron Quatre Boucheron de dama Imagini Boucheron Quatre Boucheron de dama Imagini Boucheron Quatre Boucheron de dama Imagini Boucheron Quatre Boucheron de dama Imagini Boucheron Quatre Boucheron de dama Imagini

Boucheron Quatre de Boucheron este un parfum Floral Fructat de dama. Acesta este un parfum nou Boucheron Quatre a fost lansat in 2015. Boucheron Quatre a fost creat de Nathalie Gracia-Cetto, Nadege Le Garlantezec si Antoine Maisondieu. Notele de varf sunt grapefruit, lamaie, portocala si mandarina; notele de mijloc sunt mar, iasomie, piersica, trandafir si capsuni; Notele de baza sunt caramel, cashmeran, vanilie, mosc alb si cedru.

grapefruit lamaie portocala mandarina

mar iasomie piersica trandafir capsuni

caramel cashmeran vanilie mosc alb cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Boucheron Quatre by Boucheron.

Paradiso Azzurro

Boucheron Quatre Recenziile parfumurilor

Of... Un parfum pentru primavara, un floral-fructat destul de strident si chimic, care impleteste nota de mar cu o iasomie plasticata si o capsuna si mai chimica... :(
Rezultatul este un miros samponos, puternic si cam greu de digerat de stomacul meu... (Si ce parfumuri bune a avut candva Boucheron...)
Siaj moderat, persistenta moderat-buna.
Evaluare: 6/10

Cyanilla
Cyanilla

In sfarsit un parfum de vara care sa nu ma sufoce cu citrice.

Am gasit aici un grepfruit (rosu?) indulcit de iasomie (o prezenta destul de constanta in parfumurile din garderoba mea pana acum din cate observ).

Atat cat ma pricep, marul nu imi pare prea realist, iar capsuna e mult prea coapta, dar chiar si cu aerul asta de proaspat samponat, nu ma deranjeaza, e de dorit vara. Mai tarziu, devine cremos din dulce-acrisor, pastrand senzatia de iesit de sub dus (dar nu acea senzatie rece-acvatica), si la final piele mea il reduce la ceva suav, vanilat placut.

Aduce de la distanta cu paradisul azur al lui Cavalli, dar acela nu m-a transportat decat, cel mult, catre o piscina cu copertina de plastic batuta de soare. Raman, deci, vara asta la Quatre, mai ales ca in nici doua zile de purtare a adus destule complimente, pe langa o stare de bine.

Boucheron Quatre by Boucheron 3.50 out of 5 based on 4 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Boucheron Boucheron Quatre fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Boucheron Boucheron Quatre, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Boucheron Quatre dupa Boucheron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Boucheron Quatre de Boucheron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Connexion Givenchy L`Interdit 2003 Comptoir Sud Pacifique Fleurs des Caraibes Avon Pur Blanca Blush Les Nereides Musc de Java Jaguar Jaguar Woman Sarah Horowitz Parfums What Comes From Within: Beauty Arno Sorel Jardins de Babel Hesperides Romeo Gigli Romeo Eau Fraiche Gianfranco Ferre In The Mood For Love Pure Xerjoff Lua Jeanne Arthes Sexy Me No2