Designeri » B » Oriental Floral « Grupuri

Trouble Boucheron de dama

Trouble Boucheron de dama

Trouble Boucheron de dama Imagini Trouble Boucheron de dama Imagini Trouble Boucheron de dama Imagini

Trouble de Boucheron este un parfum Oriental Floral de dama. Trouble a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt grozama si lamaie; Nota de mijloc este iasomie; Notele de baza sunt cedru si ambra.

grozama lamaie

iasomie

cedru ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Trouble by Boucheron.

Trouble Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Încă un parfum ratat,din prea lunga serie a frumoaselor discontinuate.Dacă voi avea ocazia să testez și "Jaipur" (clasicul),voi termina cu epitafurile "bijuteriilor" pierdute ale acestei case.

Ambra-în opinia mea este o notă (sau un acord) menită să definitiveze un parfum,să-l încălzească sau să-i mărească longevitatea,în amestec cu alte note de final.De aceea nu m-a interesat să testez sau să cumpăr parfumuri în care această notă să aibă rol principal.
"Trouble",însă,este cel mai frumos parfum ambrat pe care l-am cunoscut pană acum.Și aceasta deoarece ambra este extraordinar de bine balansată de notele din debut,în principal de lămaie.Nu este orice fel de lămaie,nu se percepe ca o notă citrică,acidă,ci ca o notă luminoasă,care aerisește parfumul pe tot parcursul său,nelăsand ambra (care este în doză mare) să-l transforme într-un parfum greu.
Iasomia de mijloc este temperată ; nu iese în evidență,dar nici nu se ascunde,acompaniind din plan secund cele două note descrise anterior.
Spre final parfumul devine usor pudrat.

Cred că este un parfum de primăvară sau de un septembrie însorit,dar parcă l-aș vedea purtat și într-o seară de vară...

"Trouble" este precum o femeie proaspătă și tonică,elegantă și extrem de feminină,fără a fi neapărat senzuală.Dar...cine,în acest mileniu,mai are nevoie de astfel de femei,de astfel de parfumuri?

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Boucheron Trouble fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Boucheron Trouble, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Trouble dupa Boucheron. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Trouble de Boucheron reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain La Prairie Midnight Rain Tom Ford Black Orchid Yves Saint Laurent Opium Boucheron Boucheron Guerlain Insolence Eau de Parfum Serge Lutens Datura Noir Givenchy Very Irresistible Christian Dior Poison Agent Provocateur Agent Provocateur Hermes 24 Faubourg Chopard Casmir Givenchy Organza Fragonard Grain de Soleil Roja Dove Enigma Christian Dior J`Adore L`Or Tom Ford Noir de Noir Christian Dior Dior Addict Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette