Designeri » B » Chypre Floral « Grupuri

Kobako Bourjois de dama

Kobako Bourjois de dama

Il am: 1 Avut: 4 Semnatura mea: 1

Kobako Bourjois de dama Imagini Kobako Bourjois de dama Imagini Kobako Bourjois de dama Imagini Kobako Bourjois de dama Imagini

Kobako de Bourjois este un parfum Chypre Floral de dama. Kobako a fost lansat in 1936. Creatorul acestui parfum este Ernest Beaux. Notele de varf sunt citrice, aldehide, cuisoare si scortisoara; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, magnolie, gardenie, galbanum, garoafa, crin si radacina de stanjenel; Notele de baza sunt boabe de tonka, zibeta, rasina benzoica, olibanum, ambra, lichen, mosc, pielarie si vanilie.

citrice aldehide cuisoare scortisoara

iasomie trandafir magnolie gardenie galbanum garoafa crin radacina de stanjenel

boabe de tonka zibeta rasina benzoica olibanum ambra lichen mosc pielarie vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Kobako by Bourjois.

Opium

Kobako Recenziile parfumurilor

craitza
craitza

Miroase a sapun ordinar si atata tot.Urat!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bourjois Kobako fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bourjois Kobako, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Kobako dupa Bourjois. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Kobako de Bourjois reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Givenchy Ysatis Givenchy Amarige D'Amour Germaine Monteil Royal Secret II Demeter Fragrance Cosmopolitan Coctail Montale Aoud Shiny Le Labo Iris 39 Van Cleef & Arpels Oriens Tallulah Jane Gotham Avon U by Ungaro Fever Laura Ashley Laura Ashley No. 1 Genny Genny Yardley Chique