Designeri » B » Floral « Grupuri

Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama

Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama

Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama Imagini Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama Imagini Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama Imagini Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama Imagini Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama Imagini Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama Imagini Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama Imagini Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama Imagini Soir de Paris (Evening in Paris) Bourjois de dama Imagini

Soir de Paris (Evening in Paris) de Bourjois este un parfum Floral de dama. Soir de Paris (Evening in Paris) a fost lansat in 1928. Soir de Paris (Evening in Paris) a fost creat de Francois Demachy, Jacques Polge si Ernest Beaux. Notele de varf sunt bergamot, piersica, caisa si violeta; notele de mijloc sunt trandafir, heliotrop, iasomie, ylang-ylang, lacramioare si stanjenel; Notele de baza sunt ambra, mosc, lemn de santal si vanilie.

bergamot piersica caisa violeta

trandafir heliotrop iasomie ylang-ylang lacramioare stanjenel

ambra mosc lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Soir de Paris (Evening in Paris) by Bourjois.

Soir de Paris (Evening in Paris) Recenziile parfumurilor

rovana
rovana

Un parfum suav si delicat, usor pudrat. Am incercat multe parfumuri, dar parca nici unul nu este atat de feminin, cu adevarat feminin.
Nu cunosc vechea formula, dar mirosul variantei actuale imi pare cumva stiut, desi e prima data cand il folosesc.
Din pacate, nu prea are proiectie, sta prea aproape de piele, rezista totusi cateva ore.
Daca vreti un parfum care sa poata fi simtit de la o posta, nu este acesta.
Bourjois Soir de Paris este un parfum floral fin si discret, greu de crezut ca poate deranja pe cineva. As zice ca poate fi folosit in orice anotimp, notele florale il fac suficient de usor pentru primavara-vara, iar componenta pudrata il fac potrivit si pentru sezonul rece.
Designul sticlutei este foarte frumos, pretul este rezonabil.

Roparfumuri
Roparfumuri

In curiozitatea mea, am cautat un parfum cu origini vechi (1928, prima varianta de productie) in speranta acelui "trecut"... m-am oprit la Soir de Paris, relansat se pare in 1992. Din nefericire nu cunosc varianta originala, insa varianta noua are doar o baza sintetica (un amestec innecacios de iasomie si stanjenel, poate..), foarte putin mosc-la fel de neplacut, totul imi aduce aminte de un...cabinet stomatologic ! Pacat sa nu au pastrat o traditie (an citit lucruri pozitive ref. la prima versiune), nici o legatura cu ideea de seara in...Paris, nici macar in acest secol, ceva mai poluat, adevarat... :)
Oricum, voi continua sa incerc sa gasesc alte variante, care si-au pastrat originalitatea, sau au modificat ceva, la modul pozitiv!
- daca cineva are cunostinta de variante stiute, verificate, in sensul celor mentionate anterior, va rog, astept pareri - merci.
PS: este primul parfum pe care l-am aruncat..

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bourjois Soir de Paris (Evening in Paris) fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bourjois Soir de Paris (Evening in Paris), completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Soir de Paris (Evening in Paris) dupa Bourjois. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Soir de Paris (Evening in Paris) de Bourjois reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Bvlgari Jasmin Noir L'Elixir Eau de Parfum La Prairie Life Threads Ruby Britney Spears Midnight Fantasy Chanel Chanel N°19 Yves Rocher Rose Absolue Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chanel Chance Eau de Toilette Yves Rocher Voile d'Ambre Chanel Coco Mademoiselle Yves Saint Laurent Opium Bourjois Clin d'Oeil Passionate Oriflame Dancing Lady Britney Spears Hidden Fantasy Christian Dior Miss Dior Eau De Toilette Oriflame Precious Eau de Parfum Avon Passion Dance Chanel Chanel N°5 Chanel Coco Noir Chanel Coco Eau de Parfum