Designeri » B » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Fantasy Britney Spears de dama

Fantasy Britney Spears de dama

tropical
Fantasy Britney Spears de dama Videouri
Fantasy Britney Spears de dama Imagini Fantasy Britney Spears de dama Imagini Fantasy Britney Spears de dama Imagini Fantasy Britney Spears de dama Imagini Fantasy Britney Spears de dama Imagini

Fantasy de Britney Spears este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Fantasy a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este James Krivda. Notele de varf sunt kiwi, lici rosu si gutuie; notele de mijloc sunt ciocolata alba, iasomie, orhidee si chec la cana; Notele de baza sunt mosc, radacina de stanjenel si note lemnoase.

kiwi lici rosu gutuie

ciocolata alba iasomie orhidee chec la cana

mosc radacina de stanjenel note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fantasy by Britney Spears.

Tresor Eau de Parfum Lumineuse
Pink Sugar
Candy Dream
Bonbon
Ari

Fantasy Recenziile parfumurilor

Este un parfum dulce, cu miros gurmand de ciocolata alba si chec delicios. Incepe cu un iz vag ce aduce aminte de kiwi si ma bucur ca acest miros dureaza foarte putin pe pielea mea, imediat intrand in scena mirosul gurmand. Pe langa dulceata il simt si usor pudrat. Parfumul imi pare ca seamana destul de mult ca miros cu Pink Sugar, insa acela este si mai dulce.
Este incredibil, insa nu imi chiar displace acest parfum :))
Nu il gasesc neaparat extraordinar, insa la pretulpe care il are, imi pare chiar dragut. Are siaj moderat si persistenta buna. Nota mea: 6/10

olgastefan
olgastefan

Îmi plac parfumurile dulci şi mi-am dorit să-mi placă "cel mai dulce" dintre ele, dar sunt încă şocată de cât de îngrozitor miroase pe mine: zahăr ars făcut nu cu zahăr, ci cu înlocuitor de zahăr, păr de păpuşă imitaţie de Barbie şi cel mai sintetic kiwi din lume, cam cum era sucul Rio de kiwi în copilărie: atât simt pe pielea mea, şi simt de vreo 6 ore încoace, cu aceeaşi intensitate. Cel mai oribil a fost să-l simt valuri-valuri în timp ce tăiam ceapă verde pentru salată :(.
Am avut cândva o copie destul de ordinară a lui, B.U. Fantasy, şi mi s-a părut oribil, i l-am dat cuiva, dar trebuie să spun că până şi acea oroare mirosea mai bine pe mine.
Cu alte cuvinte: testaţi-l înainte de a-l cumpăra, se găseşte în DM, nu daţi banii pe ceva care, din câte-mi dau seama, este altceva şi altfel pentru fiecare persoană în parte.
Cred că singurul parfum Britney pe care o să-l reachiziţionez va fi Curious In Control, deşi voi putea trăi liniştită şi fără acela...

bibiutza
bibiutza

L-am primit azi comandat de pe aoro la un pret bun 79 ron ....dar deocamdata sunt dezamagita...primele pufuri nu aduc cu nimic cu ceea ce am citit depre el prsjituri si ciocolata parca doar nota de kiwi o simt si nici prea puternic nu este:(ma gandesc ca va evolua pe masura ce il voi utiliza.....il luasem datorita recenziilor minunate dar ....mau am rabdare cu el:)

Bea
Bea

Am fost cam sceptica in privinata acestui parfum, dar pana la urma l-am achizitionat de pe un site online, dintr-un impuls. La inceput nu mi-a placut, asa ca l-am dat de pomana, dar acum o luna m-am spreiat cu un tester intr-un magazin DM, si brusc "I fell in love", cum ar zice englezu'. Acum vad parfumul asta din alta perspectiva, la fel ca si mirosul lui. La prima incercare imi displacea total, il simteam dulce si sintetic...dar acum e cu totul alta poveste. Miroase dulce si pudrat, a chec si ciocolata alba. Cand l-am avut n-am stiut sa-l pretuiesc, si acum caut disperata sa mi-l recumpar :(( (la un pret relativ mic, desigur;)), ca doara n-o sa-i dau eu lui Britney toti banutii mei de buzunar).
Acord nota 9/10 acestui parfum, cu tot cu persistenta si siajul lui excelent.

tubykap20
tubykap20

L-am descoperit acum multi ani la sora mea care il primise cadou! Poate unora li se pare kitch-oasa sticla dar mie chiar asta mi-a atras atentia prima data!Si culmea e ca datorita sticlei mi-am putut imagina cam cum miroase dar nu ma asteptam sa devin dependenta! Da,atunci aveam vreo 19 ani si da,acum imi plac si parfumuri mai sofisticate,dar daca nu il am parca imi lipseste ceva! Foarte frumos punctat JADE.PALOMA,e perfect pentru ocazii lejere si zile in care vrei sa fii optimista! Si sincera sa fiu cred ca e parfumul la care primesc cele mai multe complimente si intrebari gen: "Cu ce parfum te-ai dat? Miroase super!"

Eau De Toilette 3.4oz
Britney Spears Fantasy Island Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Britney Spears Fantasy Island Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Fantasy Midnight Perfume by Britney Spears, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Fantasy Midnight Perfume by Britney Spears, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Eau De Parfum 3.4oz
Fantasy The Naughty Remix by Britney Spears, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Fantasy Perfume by Britney Spears, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Anniversary Edition Packaging Tester for Women
Britney Spears Fantasy Midnight Eau De Parfum for women 1 oz
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum for women 1 oz
Britney Spears Fantasy Midnight Eau De Parfum for women 1.7 oz
Britney Spears Fantasy Midnight Eau De Parfum for women 1.7 oz
Eau De Parfum 3.4oz
Fantasy Midnight Perfume by Britney Spears, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Britney Spears Fantasy Island Eau De Toilette for women 3.4 oz
Britney Spears Fantasy Island Eau De Toilette for women 3.4 oz
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Fantasy Perfume by Britney Spears, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Fantasy Perfume by Britney Spears, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Fantasy Midnight Perfume by Britney Spears, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum for women 1.7 oz
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum for women 1.7 oz
Eau De Parfum 3.3oz
Fantasy Midnight by Britney Spears, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for women.
Fantasy Midnight by Britney Spears, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for women.
Fantasy Perfume by Britney Spears, 3.3 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Fantasy Perfume by Britney Spears, 3.3 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Fantasy Perfume by Britney Spears, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Fantasy Perfume by Britney Spears, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Fantasy Perfume by Britney Spears, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Anniversary Edition Packaging for Women
Britney Spears Fantasy Twist Eau De Parfum for women 3.4 oz
Britney Spears Fantasy Midnight Eau De Parfum for women 3.4 oz
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum for women 3.4 oz
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum for women 3.4 oz
Eau De Parfum 3.4oz
Fantasy Midnight Perfume by Britney Spears, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Fantasy Perfume by Britney Spears, 1.7 oz Eau De Parfum Spray Stage Edition Packaging for Women
Gift Set 1oz
Fantasy Gift Set by Britney Spears Gift Set for Women Includes 1 oz Eau De Parfum Spray 1.7 oz Body Lotion 1.7 oz Shower Gel
Eau De Parfum 3.3oz
Fantasy Perfume by Britney Spears, 3.3 oz Eau De Parfum Spray Intimate Edition for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Fantasy Twist Britney Spears by Britney Spears Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Fantasy Perfume by Britney Spears, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Fantasy Britney Spears by Britney Spears Eau de Parfum Spray 3.3 oz for Women
Britney Spears Circus Fantasy Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Britney Spears Circus Fantasy Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Eau De Parfum 3.4oz
Fantasy Twist Britney Spears by Britney Spears Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Gift Set 3.3oz
Fantasy Gift Set by Britney Spears Gift Set for Women Includes 3.3 oz Eau De Parfum Spray 3.3 oz Body Souffle 3.3 oz Shower Gel
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Eau De Parfum 3.3oz
Fantasy Britney Spears by Britney Spears Eau de Parfum Spray 3.3 oz Intimate Edition for Women
Eau De Parfum 3.3oz
Fantasy Britney Spears by Britney Spears Eau de Parfum Spray 3.3 oz Body Souffle 3.3 oz Shower Gel 3.3 oz for Women
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Britney Spears Fantasy Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Britney Spears Fantasy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Britney Spears Fantasy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fantasy dupa Britney Spears. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fantasy de Britney Spears reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Kenzo Kenzo Amour Givenchy Hot Couture Chanel Coco Mademoiselle Britney Spears Midnight Fantasy Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Guerlain Shalimar Parfum Initial Lancome La Vie Est Belle Paco Rabanne Black XS for Her Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Coco Eau de Parfum John Galliano John Galliano Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Serge Lutens Chergui Chanel Antaeus Guerlain La Petite Robe Noir Giorgio Armani Armani Mania Agent Provocateur L'Agent Thierry Mugler Alien Versace Crystal Noir