Designeri » B » Oriental Floral « Grupuri

In Control Curious Britney Spears de dama

In Control Curious Britney Spears de dama

Avut: 3 Vreau: 1

In Control Curious Britney Spears de dama Videouri In Control Curious Britney Spears de dama Videouri
In Control Curious Britney Spears de dama Imagini In Control Curious Britney Spears de dama Imagini In Control Curious Britney Spears de dama Imagini In Control Curious Britney Spears de dama Imagini

In Control Curious de Britney Spears este un parfum Oriental Floral de dama. In Control Curious a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Claude Dir. Nota de varf este note fructate; notele de mijloc sunt boabe de tonka, vanilie, orhidee si note dulci; Notele de baza sunt mosc si lemn de santal.

note fructate

boabe de tonka vanilie orhidee note dulci

mosc lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about In Control Curious by Britney Spears.

In Control Curious Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

Din seria de parfumuri ale lui Britney Spears am testat cele două Radiance (şampon scump şi cam atât, white florals pentru fete tinere) şi 3 Fantasy-uri (cel original, în sticlă roz - greţos de dulceag, miroase exact ca o bucată de ciocolată albă care mi s-a topit în geantă şi s-a amestecat cu ce mai era pe-acolo, Midnight - sintetic-fructat, probabil acceptabil pe pielea unei fetiţe de 12-13 ani şi Island, care mi se pare ok-ish ca parfum de vacanţă, dar nu deosebit). Nu cunosc Believe, despre care am citit că ar fi ceva mai aparte decât linia dulce-fructată pe care merg parfumurile ei şi nici Curious şi Curious Heart, în schimb, acum 2 ani, în vară, sub influenţa a mulţi factori de stress care mă făceau dornică să achiziţionez un gourmand cât mai vanilat, comfortabil şi dulceag drept companie, am dat peste recenziile la Curious In Control. Nu-mi place artista Britney Spears şi, evident, nu mă aşteptam să mă identific cu produse care-i poartă semnătura, dar, atrasă de designul "promiţător" (sticla neagră, opacă, îmi sugera un parfum greu, accentele ciclam, ceva kinky, în stilul Victoria's Secret), dar şi de ideea de parfum "cu bomboane" şi "muuultă tonka", l-am comandat. (Din păcate, şi eu am primit o sticlă fără pulverizator, cred că acelea erau limited edition sau pur şi simplu nu au ajuns în Ro, aşadar, din cauza formei recipientului de 100 de ml, procesul aplicării era destul de enervant.)

Miroase interesant într-un sens vizavi de care am sentimente contradictorii. Îmi place şi, în acelaşi timp, mă deprimă (nu ăsta era efectul pe care-l scontam): simt dulciuri (de toate felurile şi nediferenţiate) amestecate cu parfumul uşor stătut al unei femei mature, dar contextul acestei mixturi e oarecum pervertit. Parcă ar fi o femeie de 30 plus cochetând cu fetişul şcolăriţei în ciorapi albi (a sad version of Britney). Sau o fetiţă maturizată precoce. În orice caz, la început mă deranja şi, purtându-l, nu-l puteam face nicicum al meu. L-am purtat, totuşi, în vara 2012 şi, treptat, i-am prins gustul. Nu e o alegere rea pentru vremea caldă pentru că nu evoluează într-o direcţie "lipicios" de dulce, dar cred că are mai mult succes purtat toamna. OK, e parfum de celebritate (şi nu cea mai digerabilă dintre ele), dar miroase distinct, persistă binişor, atrage complimente dacă e aplicat cu ceva mai multă insistenţă şi e mult mai fin decât seria Fantasy, de la care împrumută totuşi notele bombonicioase.

L-am simţit recent la o tipă în troleu şi, sincer, dacă nu ştiam ce e, aş fi întrebat o ce parfum poartă.

Bea
Bea

Britney Spears In Control Curious este un parfum delicios, la prima pulverizare seamana cu Aqualina Pink Sugar, apoi, dupa ce se aseaza pe piele devinde mai bland, mai calm, mai purtabil. Nu sunt multe de spus despre acest parfum, are o persistenta si un siaj acceptabil. L-am luat dar nu imi place de nici-o culoare ca are popmpita, nu pulverizator. Nu e nici rau, nici stralucitor, nu pot spune ca ma dau in vand dupa el, dar e placut. In rest n-am ce sa-i reprosez. Persista o zi pe haine. Un parfum bun per ansamblu.
8/10 din parte mea.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Britney Spears In Control Curious fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Britney Spears In Control Curious, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica In Control Curious dupa Britney Spears. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre In Control Curious de Britney Spears reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Alexander McQueen My Queen Montana Montana Mood Soft Jean Paul Gaultier Classique Prestige Bijan Bijan With a Twist Guerlain Garden Sensuel Les Nereides Fleur Poudree de Musc Etro Heliotrope Jar Parfums Bolt of Lightning Jacomo Anthracite DSH Perfumes Cielle Jesus Del Pozo Ambar Coleen Rooney Butterflies