Designeri » B » Aromatic Fougere « Grupuri

Brut Brut Parfums Prestige de barbati

Brut Brut Parfums Prestige de barbati

Brut Brut Parfums Prestige de barbati Imagini Brut Brut Parfums Prestige de barbati Imagini Brut Brut Parfums Prestige de barbati Imagini Brut Brut Parfums Prestige de barbati Imagini Brut Brut Parfums Prestige de barbati Imagini Brut Brut Parfums Prestige de barbati Imagini Brut Brut Parfums Prestige de barbati Imagini Brut Brut Parfums Prestige de barbati Imagini Brut Brut Parfums Prestige de barbati Imagini

Brut de Brut Parfums Prestige este un parfum Aromatic Fougere de barbati. Brut a fost lansat in 1964. Creatorul acestui parfum este Karl Mann. Notele de varf sunt bergamot, lamaie, anason, busuioc, lavanda si floare de portocal; notele de mijloc sunt iasomie, muscata si ylang-ylang; Notele de baza sunt lemn de santal, vetiver, paciuli, lichen, boabe de tonka, vanilie, mosc si cumarina.

bergamot lamaie anason busuioc lavanda floare de portocal

iasomie muscata ylang-ylang

lemn de santal vetiver paciuli lichen boabe de tonka vanilie mosc cumarina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Brut by Brut Parfums Prestige.

Brut Recenziile parfumurilor

zozo
zozo

Eu am o varianta din aceea cu medalion metalic la 100 ml dar de Parfums Prestige(nu de Faberge),mi se pare in regula ca si miros si persistenta.Totusi Brut-ul mirosit cu putin dupa revolutie-aparut in anumite magazine-parca mirosea mai bine,mai dulceag,nu stiu dar se poate sa fi fost Brut33.Va amintiti cumva?Oricum o sticla"babana"de 750ml(cat o sticla de vin)m-ar tenta si pe mine.

jivanshi
jivanshi

Sticla aceea mare, la 750, contine adevarata EDC despre care merita sa vorbim. Pe piata mai exista o zama trista in sticla de plastic (grup foto dreapta jos) - o nenorocire. Adevarata Brut EDC are sticla din sticla, cu o emblema metalica in fata (foto dreapta sus). Acelasi stil batranesc dar niciodata invechit, aceeasi senzatie de curatenie si aspect proaspat si ingrijit pe care le da si Tabac EDC. EDT nu am avut niciodata, se spune ca merg foarte bine impreuna.

ionelslavoiu
ionelslavoiu

Aveam oarecum idee despre gama BRUT, deoarece folosisem ocazional deodorantul ( a se intelege ca nu devenise favoritul meu )si ca speram doar sa nu miroase diferit. Cand cumperi parfumuri/colonie de pe internet, esti ca un orb care percepe lumea prin auz sau simt tactil, deoarece ai in fata doar o descriere si aceea destul de aproximativa, iar restul tine de fantezia fiecaruia si o oarecare pricepere in a anticipa/recunoaste diverse NOTE. Daca esti amator nu doar de parfumuri ci si de senzatii tari, nu te incurci cu o sticluta de 50 ml, esti uluit si fascinat sa vezi ca cineva vinde colonie la " 750 ml ". Bolnav dupa parfumuri am comandat fireste si aceasta minunatie pe care o am in fata mea. O sticla URIASA la propriu, verde intens, atent gandita si finisata, ce mai.... "jos palaria".
Mirosind continutul, descoperi cu usurinta aromele clasice de colonie buna, nu foarte pretentioasa dar extrem de proaspata, care ma duce cu gandul la reclamele cu barbatul care tocmai s-a barbierit. Notele de varf sunt foarte intense....citrice, vetiver, dar mai ales lavanda. Nota mai dura, barbateasca desi nu foarte puternica imi trezeste amintirile unei paduri umede, .....lemn, lichen, aromat cu tonka si clasicul paciuli. Cu siguranta ca nu ar incanta pe cei tineri, ai nevoie de experiente si amintiri de o anumita factura, cele care se trezesc doar o data cu trecerea anilor. Per total eu unul consider ca m-am ales cu o experienta extrem de marcanta, o colonie buna si o "sticluta" pe care cu siguranta o voi pastra la mare cinste.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Brut Parfums Prestige Brut fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Brut Parfums Prestige Brut, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Brut dupa Brut Parfums Prestige. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Brut de Brut Parfums Prestige reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Fougere
Versace V/S Homme Monotheme Fine Fragrances Venezia Scottish Lavender Iceberg Twice Pour Homme Acqua di Biella Bursch Yves Saint Laurent Kouros Cologne Sport Paco Rabanne Tenere Comme des Garcons Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Cinnamon Histoires de Parfums 1725 Geo. F. Trumper Skye Perry Ellis Reserve for Men April Aromatics Third Eye Chakra Oil Houbigant Fougere Royale (2010)