Designeri » B » Chypre Fructat « Grupuri

Body Eau de Parfum Intense Burberry de dama

Body Eau de Parfum Intense Burberry de dama

Body Eau de Parfum Intense Burberry de dama Imagini

Body Eau de Parfum Intense de Burberry este un parfum Chypre Fructat de dama. Body Eau de Parfum Intense a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt pelin, piersica si frezie; notele de mijloc sunt stanjenel, lemn de santal si trandafir; Notele de baza sunt cashmeran, vanilie, ambra si mosc.

pelin piersica frezie

stanjenel lemn de santal trandafir

cashmeran vanilie ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Body Eau de Parfum Intense by Burberry.

Burberry Body Rose Gold
Body Eau de Toilette

Body Eau de Parfum Intense Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Splendid parfum! Piersica asezonata cu frezie, asprita cu pelin, un pic vanilat si un pic lemnos, nu se face placut din prima, intr-adevar un pic plasticata piersica aceea insa numele iti da si instructiunea de folosire. Pe piele ramane intreaga zi si e un parfum deosebit-imi place teribil, pe haine e doar un parfum banal. Siajul e acceptabil dar are prostul obicei ca tot ce am testat de la Burberry sa nu-l lase pe purtator sa se bucure de propriul parfum-iti neutralizeaza mirosul. O sa-l remarce in schimb ceilalti:)
Nota mea 8/10

Parfumul nu imi place deloc... :( Are un iz de piersica plasticata ce imi provoaca rau la stomac... Simt si absintul, probabil combinatia celor doua elemente nu imi prieste. Ca si calitati tehnice este mai prezent decat editia initiala, are mai multa profunzime, siaj si persistenta, insa din pacate eu nu l-as putea purta... Nota mea: 4/10

lily13ana
lily13ana

Este foarte intens si imi pare ca miroase a trandafir din acela rosu inchis indulcit cu piersica, este foarte persistent si spre final ramane un miros placut pe piele; pentru iubitorii acestui gen de pafumuri florale poate fi o alegere reusita; eu ma plictisesc foarte repede de parfumurile florale, si mai ales de cele care contin mult trandafir.

Am strans din dinti si m-am abtinut sa-l laud pana acum ca nu cumva entuziasmul meu sa provina numai din faptul ca in ultimele zile am testat niste ciudatenii cu care Body contrasta incredibil de mult. Dar vad ca euforia persista, de trei zile sunt incontinuu binedispusa din cauza lui si primul lucru pe care il fac dimineata e sa intind mana dupa el si sa ma parfumez iar si iar cu acest drog olfactiv. Seara il reaplic dupa dus ca nu cumva in timpul noptii sa nu-mi parfumeze si visele.
Lui Almairac i-a reusit o combinatie irezistibil de senzuala de frezie si fructe impletite si cu note fine lemnoase incolo catre baza cum prea rar gasesti in parfumurile mainstream.
Daca Chanel No.5 a fost pijamaua lui Marilyn, Body e acelasi lucru pentru mine.

arianperfume
arianperfume

Unul din preferatele mele. Parfumul este bestial, senzual si puternic in acelasi timp. Tinuta foarte buna, siaj mega. Noele percepute sunt piersica si absintul. Sticla este divina.

Body Eau de Parfum Intense by Burberry 4.15 out of 5 based on 14 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Burberry Body Eau de Parfum Intense fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Burberry Body Eau de Parfum Intense, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Body Eau de Parfum Intense dupa Burberry. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Body Eau de Parfum Intense de Burberry reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Gucci Gucci Rush Robert Piguet Visa 2007 Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior J`Adore L`Absolu Christian Dior Dune Givenchy Very Irresistible Montblanc Présence d'une femme Christian Dior Poison Jimmy Choo Jimmy Choo Jean Paul Gaultier Classique By Kilian Back to Black By Kilian Liaisons Dangereuses Guerlain Insolence Eau de Parfum Annick Goutal Un Matin d`Orage Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Mademoiselle Viktor&Rolf Flowerbomb Yves Saint Laurent Cinema Kenzo Kenzo Amour Prada Infusion d'Iris