Designeri » B » Chypre Fructat « Grupuri

Body Eau de Toilette Burberry de dama

Body Eau de Toilette Burberry de dama

Body Eau de Toilette Burberry de dama Imagini Body Eau de Toilette Burberry de dama Imagini Body Eau de Toilette Burberry de dama Imagini

Body Eau de Toilette de Burberry este un parfum Chypre Fructat de dama. Body Eau de Toilette a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt pelin, piersica si mar verde; notele de mijloc sunt trandafir, lemn de santal si ceai; Notele de baza sunt cashmeran, mosc, ambra si vanilie.

pelin piersica mar verde

trandafir lemn de santal ceai

cashmeran mosc ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Body Eau de Toilette by Burberry.

Body Eau de Parfum Intense
Envy Me

Body Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

Aianna
Aianna

Oh, ce miros frumos, parca din povesti.. Este atata de curat, aerisit. Păcat ca nu prea persista.

Dupa notele placute de ceai si mar, apare ceva sintetic care imi displace. Parfumul e foarte fragil, primavaratic, tineresc, din pacate nu ma atrage cu nimic. Date fiind preferintele mele pentru arome tari, acesta mi se pare nememorabil si lipsit de "zvac", dar asta nu inseamna ca nu poate mirosi superb pe epiderma potrivita.

ivycrane
ivycrane

E un parfum clean care imi aduce foarte tare aminte de un sampon. Inceputul este fresh, o aroma de mar si ceai, apoi intra in actiune trandafirul delicat, moscul, vanilia si o piersica cam chimica. Persistenta buna.

Addict
Addict

O frumoasă EDT,potrivită pt. sezonul cald ,dar și pt. anotimpul rece,dacă este purtată în interior.
Vreau să subliniez longevitatea parfumului,pe care îl regăsești pe piele după multe ore de la pulverizare(6-7 ore),deși are o proiecție delicată (un skin-scent).
Un trandafir delicat,alb,de care te bucuri în timp ce savurezi o ceașcă de ceai bun !

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Burberry Body Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Burberry Body Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Body Eau de Toilette dupa Burberry. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Body Eau de Toilette de Burberry reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Burberry Burberry Body Rose Gold Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Burberry Burberry Body Gold Limited Edition Givenchy Dahlia Divin Eau de Toilette Burberry Brit Rhythm for Her Floral Pierre Balmain Extatic Roberto Cavalli Roberto Cavalli Nero Assoluto Shiseido Zen Serge Lutens Nuit de Cellophane La Prairie Midnight Rain The Different Company Sublime Balkiss Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Versace Versense Lalique Encre Noire Pour Elle Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Bvlgari Bvlgari Pour Femme Boucheron Boucheron Bottega Veneta Bottega Veneta Hermes 24 Faubourg Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette