Designeri » B » Chypre Fructat « Grupuri

Body Tender Burberry de dama

Body Tender Burberry de dama

amar
Body Tender Burberry de dama Videouri
Body Tender Burberry de dama Imagini Body Tender Burberry de dama Imagini Body Tender Burberry de dama Imagini

Body Tender de Burberry este un parfum Chypre Fructat de dama. Body Tender a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt lamaie, mar, piersica si pelin; notele de mijloc sunt trandafir, ceai, iasomie si lemn de santal; Notele de baza sunt cashmeran, vanilie, mosc si ambra.

lamaie mar piersica pelin

trandafir ceai iasomie lemn de santal

cashmeran vanilie mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Body Tender by Burberry.

Soleil de Capri
D&G Light Blue

Body Tender Recenziile parfumurilor

Ioana30
Ioana30

De obicei nu ma impac foarte bine cu parfumurile care au trandafir printre note, dar acesta m-a cucerit instant. Amareala de pelin face totul la el, e acel ceva pe care nu il gasesti peste tot si atrage atentia imediat. La pulverizare pelinul e predominant, apoi incep sa se simta uneori note florale, alteori note fructate si fresh astfel incat nu il poti incadra prea exact intr-o categorie. La un moment dat seamana intr-adevar cu D&G Light Blue, insa pelinul si notele florale sunt atat de intense incat poti sa il consideri foarte diferit de el. Dupa cum am scris mai sus, atrage atentia, deci are un siaj destul de puternic, dar care totusi nu e deranjant, iar pe pielea mea persista destul de bine. Planuiesc sa mi-l cumpar la un moment dat, Body nu m-a impresionat cu nimic, insa acesta m-a atras de la primul puf si ceva imi spune ca trebuie sa il am.

sigrid
sigrid

Potrivit pentru o profa de engleza frumoasa, careia ii simti parfumul cand se apleaca usor asupra caietului sa-ti corecteze un past perfect .
Miroase fresh si ascutit si din cauza asta e altfel, mai ales ca toate fetele din clasa aplica cu mana grea La vie est belle.
Desi are trandafir si iasomie ,Body Tender nu ne omoara cu flori ( fete, filme sau baieti) . E un parfum corect, un parfum de stare buna, bun de aplicat luni dimineata cand te uiti in retrovizoare si zici :da’ ce bine ma prinde nuanta asta turbata de albastru pe bronzul capatat in weekend la mare!( chit ca tu ai dormit in camera toata ziua dupa toata noaptea zbenguita in LUV) .
Simt un miros citric dar din fericire nu e citric-eala arhicunoscuta de lamaie proaspat stoarsa( poate in Cosmpolitan-ul baut in club ?), simt si ceai dar nu e ceaiul pe care nu am mai apucat sa-l beau pentru ca la ora la care m-am trezit eu nu se mai servea de mult micul dejun). Simt clar si amareala care sper ca e de la nota de pelin si nu de la fierea care urla dupa niste odihna.
Concluzia e ca imi place BODY TENDER si as vrea sa-l am fie si doar ca paliativ pentru unele dimineti in care oboseala e greu de ucis.

ivycrane
ivycrane

Body Tender este un skin scent proaspat si curat. Nu l-as numi parfum, body mist mai degraba. Miroase destul de comun a lamaie, ceai si mar verde. Pelinul ii mai ridica putin valoarea.

Aceasta este o varianta care imi place! Este mai citric decat originalul, dar si amarui de la pelin. De asemenea, simt nota de ceai verde, care il face destul de revigorant. Eu nu l-as incadra intr-un chypre fructat, ci intr-un citric-floral, fiindca este un parfum usor, amarui-floral, destul de placut!
Siaj redus, persistenta moderata. Nota mea: 6/10

Eau De Toilette 2.9oz
Burberry Body Tender Eau De Toilette for women 2.9 oz
Burberry Body Tender Eau De Toilette for women 2.9 oz
Gift Set 9oz
Burberry Body Tender Gift Set III. Eau De Toilette 2,9 oz Shower Gel 3,4 oz Body Milk 3,4 oz
Burberry Body Tender Eau De Toilette Spray 60ml 2oz
Macys.com
Burberry Body Tender Eau de Toilette Spray, 2 oz
Burberry Body Tender Eau de Toilette Spray, 2 oz
Gift Set 2oz
Burberry Body Tender Coffret Eau De Toilette Spray 60ml 2oz Body Milk 100ml 3.3oz 2pcs
Macys.com
Eau De Toilette 2.8oz
Burberry Body Tender Eau de Toilette Spray, 2.8 oz
Burberry Body Tender Eau de Toilette Spray, 2.8 oz
Gift Set 2.8oz
Burberry Body Tender Coffret Eau De Toilette Spray 80ml 2.8oz Body Milk 100ml 3.3oz Eau De Toilette 4.5ml 0.15oz 3pcs

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Burberry Body Tender fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Burberry Body Tender, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Body Tender dupa Burberry. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Body Tender de Burberry reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Bvlgari Pour Femme Guerlain Shalimar Parfum Initial Avon Tomorrow Cartier Baiser Vole Burberry My Burberry Bvlgari Omnia Amethyste Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Amouage Honour Woman Burberry The Beat Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Burberry Burberry Brit Rhythm for Women Pierre Balmain Extatic Chloe Chloe Eau de Parfum Intense Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Prada L`Eau Ambree Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Gucci Gucci Eau de Parfum II Sisley Soir de Lune Chloe Love Eau Intense Guerlain Idylle Eau Sublime