Designeri » B » Oriental Lemnos « Grupuri

Burberry Brit for Men Burberry de barbati

Burberry Brit for Men Burberry de barbati

Burberry Brit for Men Burberry de barbati Imagini Burberry Brit for Men Burberry de barbati Imagini Burberry Brit for Men Burberry de barbati Imagini Burberry Brit for Men Burberry de barbati Imagini Burberry Brit for Men Burberry de barbati Imagini Burberry Brit for Men Burberry de barbati Imagini Burberry Brit for Men Burberry de barbati Imagini

Burberry Brit for Men de Burberry este un parfum Oriental Lemnos de barbati. Burberry Brit for Men a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Antoine Maisondieu. Notele de varf sunt mandarina verde, ghimbir, bergamot si cardamom; notele de mijloc sunt nucsoara, cedru, trandafir salbatic si note condimentate; Notele de baza sunt boabe de tonka, paciuli, note lemnoase orientale, cedru si mosc cenusiu. Acest parfum este castigatorul a 2 premii: FiFi Award Best National Advertising Campaign / Print 2005 si FiFi Award Fragrance Of The Year Men`s Luxe 2005.

mandarina verde ghimbir bergamot cardamom

nucsoara cedru trandafir salbatic note condimentate

boabe de tonka paciuli note lemnoase orientale cedru mosc cenusiu

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Burberry Brit for Men by Burberry.

Burberry Brit for Men Recenziile parfumurilor

Bergero
Bergero

Fratele mai mic al lui Burberry London si tinut pe nedrept in umbra. Incepe printr-o ,,explozie'' de ghimbir si cardamom, dar apoi se transforma intr-un amestec subtil si usor picant de trandafir si cedru. Trandafirul se estompeaza treptat si ramine dominant cedrul picant. E un parfum elegant, curat si proaspat. Si discret in acelasi timp. Daca ar fi sa caut un cuvint potrivit : discretia - este ceea ce-l caracterizeaza. Si purtatorul asemeni. Poti spune ,,este parfumul meu'', dar nu merge daca vrei sa ,,tipi'': ,,m-am dat cu acest parfum''! Performanta insa nu este punctul lui forte. Longevitate 6-7 ore si siaj moderat si bun pentru 1-2 ore. Cu siguranta nu vei fi ,,insuportabil''. Merge ideal in anotimpul rece sau la birou, dar si in fata unui semineu privind lemnele arzind cu un pahar cu whisky in mina. Evaluare 8/10.

Liviu
Liviu

Ambalajul iti trimite gandurile catre Anglia. Cand il mirosi simti ca esti deja acolo! Un parfum destul de condimentat cu un prim impact superb. Moscul este acolo fara ca sa te tulbure prea mult intr-o armonie deplina cu notele lemnoase. Imi place la el ca iarna dispare cand iesi afara iar cand intri in casa la caldura reapare cu alte note-simti ca ai schimbat parfumul! Este ca o raza de soare ce reuseste sa sparga norii intr-o zi ploioasa!

tubykap20
tubykap20

Mdaaaaa... Ca si la Chanel,imi plac multe versiuni barbatesti de la Burberry si nici unul in mod special de dama! Tooo bad! Nasol chiar!
Ideea e ca am gasit un parfum super senzual,super lemnos,super oriental pe care il ador mai ales pe pielea sotului meu!
Desi inteapa narile putin la inceput datorita cardamomului si a ghimbirului e destul de discret in final. Atat de discret ca nu as putea spune ca ii dau nota de trecere la capitolul siaj...Poate avem mai multa proiectie in zile mai fierbinti! Ca in rest e perfect pentru nopti fierbinti...:)))
Moscul se imbina foarte placut cu boabele de tonka si cu notele lemnoase! Un oriental-lemnos foarte reusit,cu multe note ce te duc cu gandul la desertul fierbinte,la un seic inconjurat de dansatoare superbe,la mancaruri condimentate si petreceri...pacatoase...:P:P:P!

Burberry Brit for Men by Burberry 3.17 out of 5 based on 6 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Burberry Burberry Brit for Men fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Burberry Burberry Brit for Men, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Burberry Brit for Men dupa Burberry. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Burberry Brit for Men de Burberry reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Fendi Fan di Fendi pour Homme Joop! Joop! Femme Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain Samsara Eau de Parfum Boucheron Jaipur Homme Paloma Picasso Paloma Picasso Elie Saab Le Parfum Aramis Tuscany Per Uomo Chopard Casmir Daniel Hechter Caractere Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Aramis Aramis Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Rochas Rochas Man Slava Zaitsev Maroussia Ajmal Wisal Geoffrey Beene Grey Flannel Van Cleef & Arpels Feerie Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Christian Dior Dior Addict