Designeri » B » Floral Fructat « Grupuri

Burberry Women Burberry de dama

Burberry Women Burberry de dama

Burberry Women Burberry de dama Imagini Burberry Women Burberry de dama Imagini Burberry Women Burberry de dama Imagini Burberry Women Burberry de dama Imagini Burberry Women Burberry de dama Imagini

Burberry Women de Burberry este un parfum Floral Fructat de dama. Burberry Women a fost lansat in 1995. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt coacaze negre, piersica, caisa, Para si mar verde; notele de mijloc sunt iasomie, lemn de santal si muschi; Notele de baza sunt mosc, vanilie si cedru.

coacaze negre piersica caisa Para mar verde

iasomie lemn de santal muschi

mosc vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Burberry Women by Burberry.

Burberry Women Recenziile parfumurilor

leila_mic
leila_mic

Am primit acest parfum prin iarna, si nu i-am dat nici o sansa pana acum ... am tot amanat folosirea lui, ba e prea frig, ba e zi de miss dior, ba ... diverse motive!

Astazi - fiind zi de 'udat' - fiu-meu foarte entuziast, m-a cadorisit si pe mine cu un puff ... si de cand m-a stropit ma adulmec intruna - nu-mi vine sa cred ca miroase atat de ademenitor, de cremos - e foarte bine construit in jurul santalului in amestec cu o vanilie cremoasa si cativa stropi de piersica dulce, coapta si zemoasa ... imi place foarte mult parfumul; il percep ca foarte potrivit unei zile calduroase de primavara, dar sunt sigura ca ridica moralul si intr-o dimineata ploioasa si rece

Addict
Addict

Dulceag datorită santalului amestecat cu iasomie.Nu percep notele fructate,poate cu excepția coacăzelor negre,care-l fac usor "spicey" la debut.La final îmi plac notele lemnoase,dar nu în mod deosebit.Îl port toamna,cred că este foarte potrivit atunci.Ce mi se pare oarecum ciudat este că eu chiar am visat cum miroase acest parfum,după ce l-am comandat fără să-l testez,așa încat îl știam înainte de a-l deschide...Oare am purtat ceva asemănător într-o altă viață?

sophie
sophie

Am primit acest parfum de la o buna prietena. Foarte urban chic. Persistent si de zi. Cand il purtam ma simteam ca pe strazile Londrei. Este ideal sa il porti intr o zi ploioasa de toamna. Dulce insa nu puternic. Lemnos si cald.

roxana05
roxana05

Mi se pare un parfum complex, foarte bine construit. Dulceag, dar discret.

Parfumul incepe fructat si usor intepator, apoi imediat intra in scena vanilia, care-l face mai dulce. Notele lemnoase apar ceva mai tarziu, dandu-i adancime. Floare de iasomie nu simt absolut deloc. Nu pot spune ca imi place. E cam prea fructat pentru mine. Siaj si persistenta moderate.
Nota mea. 5/10

toffee
toffee

Am avut multe parfumuri, dar acesta ramane marea mea iubire. Este dulce, dar nu gretos, este fructat, dar nu imatur. Vanilia si piersica se echilibreaza bine cu notele lemnoase si cu moscul. Nu pot distinge notele de iasomie, sau ale altor fructe. Este un parfum destul de persistent, dar siajul este cel mult moderat( e posibil sa nu-l mai simt eu, pentru ca primesc destul de des complimente la adresa lui).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Burberry Burberry Women fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Burberry Burberry Women, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Burberry Women dupa Burberry. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Burberry Women de Burberry reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Samsara Eau de Parfum Kenzo Kenzo Amour Nina Ricci Nina Chopard Casmir Juliette Has A Gun Lady Vengeance Agent Provocateur Agent Provocateur Givenchy Hot Couture Givenchy Organza Molinard Habanita Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette Christian Dior Pure Poison Cartier Must de Cartier Keiko Mecheri Loukhoum Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Chanel Chance Eau Tendre Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Calvin Klein Obsession Burberry Weekend for Women