Designeri » B » Floral « Grupuri

Weekend for Women Burberry de dama

Weekend for Women Burberry de dama

Weekend for Women Burberry de dama Imagini Weekend for Women Burberry de dama Imagini Weekend for Women Burberry de dama Imagini Weekend for Women Burberry de dama Imagini

Weekend for Women de Burberry este un parfum Floral de dama. Weekend for Women a fost lansat in 1997. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Notele de varf sunt mignonette, mandarina si salvie; notele de mijloc sunt radacina de violete, stanjenel, nectarina, floare de piersic, maciese, ciclama rosie si zambila albastra; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc si cedru.

mignonette mandarina salvie

radacina de violete stanjenel nectarina floare de piersic maciese ciclama rosie zambila albastra

lemn de santal mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Weekend for Women by Burberry.

Breathless

Weekend for Women Recenziile parfumurilor

Georgiana13
Georgiana13

Cel mai puternic simt notele florale, pudrate și lemnoase. Nu simt nimic fructat. Mi se pare un parfum uscat, prea pudrat și simt nevoia să beau multă apă când îl port, în primele 45 de minute, deoarece mirosul îmi usucă gâtul.
Însă, am fost plăcut surprinsă să descopăr că devine dulce, elegant și calm pe pielea mea după primele 20 de minute. Mirosul se schimbă destul de mult pe pielea mea, ceea ce mă convinge să îl port în continuare.

roxcherryscorp
roxcherryscorp

Un parfum foarte puternic, floral, zambila si salvia se simt foarte tare, este un parfum foarte persistent, destul de greu. Nota mea este 7/10

Oh, nu...!!! Este un parfum groaznic de dulce si sintetic... Pur si simplu imi da dureri de cap! Daca asa arata un week-end, atunci, eu nu-l mai vreau. Parfumul este de-a dreptul agresiv, simt piersica si o doza imensa de zambila gretoasa. Si salvia se simte destul de bine, dar aceasta combinatie... oh... aceasta combinatie, ma face sa urasc bietele zambile, care pot fi frumoase in alte conjuncturi si amestecuri! Parfumul are siaj bun si tine o vesnicie, dar, ce folos?!? Nota mea. 3/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Burberry Weekend for Women fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Burberry Weekend for Women, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Weekend for Women dupa Burberry. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Weekend for Women de Burberry reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Samsara Eau de Parfum Burberry Burberry Women Lancome Poeme Nina Ricci Premier jour Kenzo Kenzo Amour Cerruti 1881 Givenchy Amarige Christian Dior Poison Givenchy Very Irresistible Sensual Cartier Must de Cartier Christian Dior Midnight Poison Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Agent Provocateur Agent Provocateur Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Calvin Klein Obsession Jean Paul Gaultier Classique Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Molinard Habanita Christian Dior Pure Poison Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette