Designeri » B » Lemnos Acvatic « Grupuri

Aqva Amara Bvlgari de barbati

Aqva Amara Bvlgari de barbati

acvatic
Aqva Amara Bvlgari de barbati Imagini Aqva Amara Bvlgari de barbati Imagini Aqva Amara Bvlgari de barbati Imagini Aqva Amara Bvlgari de barbati Imagini Aqva Amara Bvlgari de barbati Imagini Aqva Amara Bvlgari de barbati Imagini

Aqva Amara de Bvlgari este un parfum Lemnos Acvatic de barbati. Acesta este un parfum nou Aqva Amara a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Nota de varf este mandarina siciliana; notele de mijloc sunt neroli si note de apa; Notele de baza sunt frunze de paciuli de Indonezia si olibanum.

mandarina siciliana

neroli note de apa

frunze de paciuli de Indonezia olibanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aqva Amara by Bvlgari.

Aqva Divina

Aqva Amara Recenziile parfumurilor

cateyes
cateyes

L-am mirosit si m-am tot invartit pe langa el, nu eram hotara ce sa fac. Parca nu l-as fi luat, dar parca ceva imi placea.
Miroase a coaja de grapefruit, de portocala, e o esenta amara, usor lemnoasa. Cred ca merge bine iarna. E un parfum interesant, insa eu nu ii simt partea fresh, si mai curand una usor greioaie, deloc aerisita.
E un parfum de mirosit iarna de pe un fular sau un pulover, ori o esenta pe care as asocia-o cu uscatimea frunzelor toamnei.

Addict
Addict

L-aș încadra la categoria aromatic-lemnos datorita notelor percepute de mine...Dar este,categoric,un parfum de primăvară-vară.Sa zicem ca este un "greu"-datorită notelor-care,însă,nu se ia în serios!
Foarte plăcută nota amară,care-i conferă șarmul (și numele) și care este dată,în principal,de neroli.Dar mai este ceva pe aici..Cred că amestecul neroli+paciuli definește parfumul,cu un preambul de mandarină.
Cum am spus,pentru că "rădăcinile" parfumului nu sunt adanci,"Aqva Amara" nu este greoi,ci poate fi purtat cu succes în anotimpul călduros...de preferință seara,la o ținută adecvată.

Florin Sandu
Florin Sandu

ooo da, prima data cand il mirosi e posibil sa strambi din nas, e amar da, ca si cum ai mancat o coaja de portocala dar dupa doua minute o sa fie un blend minunat de portocale, mandarine, lime si putin sirop de grenadine care-i ofera putina dulceata. Revigorant ca un fresh mixt intr-o zi torida.

Aqva Amara by Bvlgari 3.80 out of 5 based on 6 ratings and 3 user reviews

Macys.com
Bvlgari Aqva Amara for Men Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
Bvlgari Aqva Amara for Men Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
Gift Set 3.4oz
Bvlgari Aqva Amara Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Eau De Toilette Spray 15ml 0.5oz 2pcs
Gift Set 3.4oz
Bvlgari Aqva Amara Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Shampoo Shower Gel 200ml 6.8oz Eau De Toilette Spray 15ml 0.5oz 3pcs

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari Aqva Amara fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari Aqva Amara, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aqva Amara dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aqva Amara de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Pure Havane Yves Saint Laurent Yves Saint Laurent Kouros Silver Jean Paul Gaultier Ultra Male Versace Versace Pour Homme Versace Eros Versace Versace Man Eau Fraiche Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Eau de Parfum Paco Rabanne Invictus Viktor&Rolf Spicebomb Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Boucheron Boucheron Hermes 24 Faubourg Carolina Herrera CH Men Prive Yves Saint Laurent Paris Yves Saint Laurent M7 Alexander McQueen My Queen Aramis Perfume Calligraphy Rose Christian Dior Dior Homme Intense Hermes Kelly Caleche