Designeri » B » Floral Acvatic « Grupuri

Aqva Divina Bvlgari de dama

Aqva Divina Bvlgari de dama

sarat
Aqva Divina Bvlgari de dama Videouri
Aqva Divina Bvlgari de dama Imagini Aqva Divina Bvlgari de dama Imagini Aqva Divina Bvlgari de dama Imagini Aqva Divina Bvlgari de dama Imagini Aqva Divina Bvlgari de dama Imagini Aqva Divina Bvlgari de dama Imagini Aqva Divina Bvlgari de dama Imagini

Aqva Divina de Bvlgari este un parfum Floral Acvatic de dama. Acesta este un parfum nou Aqva Divina a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt bergamot, sare si ghimbir; notele de mijloc sunt magnolie si gutuie; Notele de baza sunt note lemnoase, ambra si ceara de albine.

bergamot sare ghimbir

magnolie gutuie

note lemnoase ambra ceara de albine

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aqva Divina by Bvlgari.

Aqva Amara

Aqva Divina Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

Un parfum ca o briza: frumos, racoritor, dar... repede-trecator. Usor dulce, usor sarat, usor pudrat, am detectat ADN-ul casei Bvlgari (aduce foarte putin, la baza, cu Petits et Mamans), este un parfum perfect pentru o plimbare pe faleza, seara. Seamana, pe undeva, cu Cerutti 1881, dar, in ce ma priveste, nu-l detroneaza pe acela din categoria "mami, parfumul asta miroase a mare!"

Dana Maria
Dana Maria

Inceputul pare floral-citric, apoi devine rece, sarat si amar, semanand destul de bine cu Aqva Amara. Miroase ca marea, simti briza mirosindu-l. Spre sfarsit, ramane o aroma foarte delicata, lemnos-pudrata. Pare mai degraba masculin. Nu e genul meu pentru ca imi plac aromele gurmande, insa e foarte interesant. Siajul e destul de maricel, iar persistenta undeva la 6 ore pe piele. Pe maneca, acolo unde a ajuns inevitabil ieri, miroase si acum.
Sa nu uit de sticluta, care e o adevarata bijuterie.

Aqva Divina by Bvlgari 3.50 out of 5 based on 6 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari Aqva Divina fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari Aqva Divina, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aqva Divina dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aqva Divina de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Molinard Habanita Eau de Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Guerlain L'Heure Bleue Guerlain L'Instant de Guerlain Hermes Kelly Caleche Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Guerlain Insolence Eau de Parfum Profumum Roma Alba Christian Dior Dior Homme Parfum Guerlain Rose Nacree du Desert Annick Goutal Un Matin d`Orage Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Guerlain Insolence Chloe Love Cartier La Panthere Guerlain Samsara Eau de Parfum Boucheron Boucheron