Designeri » B » Oriental Floral « Grupuri

BLV Eau de Parfum II Bvlgari de dama

BLV Eau de Parfum II Bvlgari de dama

fin condimentat
BLV Eau de Parfum II Bvlgari de dama Imagini

BLV Eau de Parfum II de Bvlgari este un parfum Oriental Floral de dama. BLV Eau de Parfum II a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt violeta, anason stelat, lemn dulce si mandarina; notele de mijloc sunt stanjenel, paciuli si vetiver; Notele de baza sunt rasina benzoica, laudanum frantuzesc, ambra, boabe de tonka, mosc si floare de bumbac.

violeta anason stelat lemn dulce mandarina

stanjenel paciuli vetiver

rasina benzoica laudanum frantuzesc ambra boabe de tonka mosc floare de bumbac

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about BLV Eau de Parfum II by Bvlgari.

BLV Eau de Parfum II Recenziile parfumurilor

maeda
maeda

Un parfum foarte interesant, putin cremos,dulceag, de vara; cateodata mi se pare ca este putin masculin; se simt violetele, citricele, anasonul. Imi place mult, dar am o singura problema. Bvlgari II nu rezista pe piele nici macar o ora.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari BLV Eau de Parfum II fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari BLV Eau de Parfum II, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica BLV Eau de Parfum II dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre BLV Eau de Parfum II de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Elizabeth Arden Green Tea Bvlgari Omnia Coral Elizabeth Arden Red Door Yves Rocher Naturelle Chanel Allure Sensuelle Isabella Rossellini My Manifesto Lancome Magie Noire Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Cacharel Lou Lou Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic Dolce&Gabbana D&G Light Blue Carven Madame de Carven Isabella Rossellini Manifesto Gucci Envy Me 2 Yves Rocher Vie Privée Laura Biagiotti Emotion Carven Ma Griffe Elizabeth Arden Green Tea Intense Escada Into the Blue Calvin Klein Euphoria