Designeri » B » Oriental Floral « Grupuri

BLV Notte Pour Femme Bvlgari de dama

BLV Notte Pour Femme Bvlgari de dama

acorduri de vodka
cacao
BLV Notte Pour Femme Bvlgari de dama Imagini BLV Notte Pour Femme Bvlgari de dama Imagini

BLV Notte Pour Femme de Bvlgari este un parfum Oriental Floral de dama. BLV Notte Pour Femme a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt galanga, ghimbir, mandarina, anason si bergamot; notele de mijloc sunt salcam, stanjenel, vodka si; Notele de baza sunt labdanum, lemn de santal, ambra, mosc, ciocolata amaruie si tamaie.

galanga ghimbir mandarina anason bergamot

salcam stanjenel vodka

labdanum lemn de santal ambra mosc ciocolata amaruie tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about BLV Notte Pour Femme by Bvlgari.

BLV Notte Pour Femme Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Wow! Vodka, ciocolata, tabac si tamaie creaza un melanj deosebit. Vodka chiar se simte, dar e o vodka fina pe care o gusti dintr-un pahar manjit de ciocolata neagra pe buza. Tabacul si tamaia nu-l masculinizeaza, impreuna cu notele florale (nu-mi dau seama daca e chiar salcam) creaza un oriental pe care nu l-am regasit nicaieri. Persistenta si siajul sunt modeste dar nu mai conteaza pentru ca parfumul e divin. 9,5/10

rovana
rovana

Un parfum calm, linistit, fara accente stridente, sfredelitoare.
Este balsamic, pudrat, usor dulce, probabil de la ciocolata (nu dulce gretos, ci mai degraba dulce-amarui).
Proiectie medie, nu deranjeaza, dar nici nu trece neobservat.
De departe, parfumul meu preferat. Elegant, purtabil in orice sezon, mai putin vara, cand caldura nu il pune in valoare (ca orice alt parfum pudrat si balsamic).
Din pacate, nu prea se mai gaseste, se pare ca a fost oprit din productie. Poate Bvlgari revine la sentimente mai bune in privinta lui ...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari BLV Notte Pour Femme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari BLV Notte Pour Femme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica BLV Notte Pour Femme dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre BLV Notte Pour Femme de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Allure Sensuelle Yves Saint Laurent Elle Prada L`Eau Ambree Agent Provocateur Agent Provocateur Cartier La Panthere Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys Lacoste Lacoste Pour Femme Trussardi My Name Chloe Love Eau Intense Kenzo Flower by Kenzo Bottega Veneta Bottega Veneta Sarah Jessica Parker Lovely Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Thierry Mugler Alien Essence Absolue Dolce&Gabbana The One Guerlain My Insolence Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Cacharel Noa Fleur