Designeri » B » Lemnos Condimentat « Grupuri

BLV Pour Homme Bvlgari de barbati

BLV Pour Homme Bvlgari de barbati

BLV Pour Homme Bvlgari de barbati Imagini BLV Pour Homme Bvlgari de barbati Imagini

BLV Pour Homme de Bvlgari este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. BLV Pour Homme a fost lansat in 2001. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt cardamom si lemn de santal; notele de mijloc sunt ienupar, ghimbir si galanga; Notele de baza sunt lemn de teak, floare de tabac si frunze verzi.

cardamom lemn de santal

ienupar ghimbir galanga

lemn de teak floare de tabac frunze verzi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about BLV Pour Homme by Bvlgari.

BLV Pour Homme Recenziile parfumurilor

Dana Maria
Dana Maria

Fin si pudrat. Citric in deschidere, dar apoi ramane o aroma lemnoasa. Imi place mult si il vad potrivit chiar si pentru o doamna. Pe pielea mea miroase superb.

operfume
operfume

Un parfum fresh, usor lemnos ce iti ofera senzatia de parfum aldehidic pudrat,calm si luminos, surprinzator de bine construit. Culoarea pentru sticla este in perfecta concordanta cu continutul. Miroase curat dar sofisticat.(dar depinde de ph-ul pielii, multi acuzand o oarecare similitudine intre mirosul detergentilor si mirosul sau). Proiectie/longevitate: moderata.

iulix_73
iulix_73

Superb ! Un cocktail de primavara / vara , fresh , soft , cald si placut la " atingere " . Cu tot ca " teiul " nu este prezent in descrierea lui , pentru mine e o combinatie de tei cu santal ! Ciudat , nu ? Longevitate si siaj satisfacatoare , nota 8,5 / 10 .

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari BLV Pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari BLV Pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica BLV Pour Homme dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre BLV Pour Homme de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Aramis Aramis Christian Dior Fahrenheit Lalique Encre Noire Montblanc Legend Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Ralph Lauren Polo Black Azzaro Silver Black Ralph Lauren Safari for Men Hugo Boss Baldessarini Alfred Dunhill Dunhill Dolce&Gabbana Light Blue pour Homme Escada Escada Magnetism for Men Antonio Banderas The Secret Christian Dior Higher Energy Azzaro Chrome Legend Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Lalique Encre Noire Sport Hugo Boss Hugo