Designeri » B » Citric Aromatic « Grupuri

Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme Bvlgari unisex

Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme Bvlgari unisex

Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme Bvlgari unisex Imagini Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme Bvlgari unisex Imagini Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme Bvlgari unisex Imagini

Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme de Bvlgari este un parfum Citric Aromatic unisex. Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme a fost lansat in 1996. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Notele de varf sunt coriandru, floare de portocal, piper, bergamot si portocala; notele de mijloc sunt iasomie, cardamom si trabdafir bulgaresc; Notele de baza sunt ceai verde si note lemnoase.

coriandru floare de portocal piper bergamot portocala

iasomie cardamom trabdafir bulgaresc

ceai verde note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme by Bvlgari.

Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme Recenziile parfumurilor

Un parfum racoritor, pentru vara, cu aroma de ceai verde si menta, plus bergamota. Ingredientele sunt de calitate ok, parfumul are rafinament, eu il consider mai mult feminin decat unisex. Desi pare foarte fragil , are totusi siaj si persistenta moderate si cred ca merita achizitionat. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Bvlgari Pour Femme Lorenzo Villoresi Teint de Neige Bvlgari Omnia Green Jade Chanel Chance Eau Tendre Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Cartier Delices Kenzo Flower by Kenzo Puredistance I Nina Ricci Nina Prada L`Eau Ambree Christian Dior Dior Addict Nina Ricci Nina L`Elixir Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Chanel Chanel No 19 Poudre Hermes Elixir des Merveilles Versace Versense Nina Ricci Love in Paris Cartier Baiser Vole Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense