Designeri » B » Floral « Grupuri

Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama

Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama

Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama Videouri
Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama Imagini Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama Imagini Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama Imagini Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama Imagini Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama Imagini Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama Imagini Bvlgari Pour Femme Bvlgari de dama Imagini

Bvlgari Pour Femme de Bvlgari este un parfum Floral de dama. Bvlgari Pour Femme a fost lansat in 1994. Creatorul acestui parfum este Sophia Grojsman. Notele de varf sunt garoafa, violeta, coriandru, zmeura, piersica, bergamot, floare de portocal si piper de Sichuan; notele de mijloc sunt radacina de stanjenel, stanjenel, heliotrop, lacramioare, trabdafir bulgaresc si iasomie egipteana; Notele de baza sunt ambra, lemn de santal, mosc, rasina benzoica, vanilie, ceai verde, note lemnoase, cedru si styrax.

garoafa violeta coriandru zmeura piersica bergamot floare de portocal piper de Sichuan

radacina de stanjenel stanjenel heliotrop lacramioare trabdafir bulgaresc iasomie egipteana

ambra lemn de santal mosc rasina benzoica vanilie ceai verde note lemnoase cedru styrax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bvlgari Pour Femme by Bvlgari.

Bvlgari Pour Femme Recenziile parfumurilor

Aianna
Aianna

Un parfum de vis, elegant, sexy dar si foarte provocator. Orice femeie ar trebui sa il simtă, este nemaipomenit. Foarte persistent, se simte chiar si dupa ce faci baie.

muneca_brava
muneca_brava

Este foarte feminin, usor, de primavara..frumos, daaaaaaaaaar...dry-downul il gasesc prea sapunos ca sa ma convinga sa il cumpar.

danis
danis

Ador parfumul asta care ma defineste ca femeie.Indiferent ce altceva am incercat,tot la aromele lui de santat si piper m-am intors.Foarte persistent.Si dupa baie tot mai miros a parfum.Cel putin asa imi zice sotul.E dupa parerea mea parfumul de varf al casei Bvlgari.Odata ce l-ai simtit pe pielea ta nu vei mai vrea sa stai fara acel...ceva ce te fascineaza si deopotriva,fascineaza.

carmina
carmina

Parfumul care ma caracterizeaza:)Il folosesc de peste 10 ani si pot sa zic ca mi-a dat o oarecare dependenta.Il ador!!Nu cred ca as putea sa simt un alt miros pe corpul meu.Poate doar Opium sub forma solida pe care l-am incercat 15 ani in urma.Il recomand cu placere:)

ala2006
ala2006

E un parfum elegant si extrem de feminin! Se potriveste perfect unei femei pusa la patru ace din cap pana in picioare dar la fel de bine merge si sa te invalui in el in casa intr-o noapte friguroasa. Cel mai bine am simtit violeta si irisul, iar pe fundal iasomia.
Desi mi-a placut enorm de mult parfumul, eu l-am avut in varianta tester si probabil fiind prea puternic imi provoca migrene oricat de mica era cantitatea aplicata.
Dar nu i-am uitat mirosul si ma gandesc la el cu nostalgie. Numele i se potriveste perfect.

Adelinasworld
Adelinasworld

Ce parfum elegant si frumos! Este preferatul meu de la casa Bvlgari. Este construit in jurul unei violete altruiste care isi imparte tronul cu iasomia. Ce alaturare reusita! Buchetul floral devine mai bogat, structura devine tot mai interesanta, insa notele se imbina si nu pot distinge fiecare floare. Petalele lor se sfarama si devin o pudra delicata, deloc uscata sau sufocanta.

Imi place cum se aseaza pe pielea mea, baza parfumului devine usor lemnoasa dar florile si nelipsita nota de ceai nu dispar, se rotunjesc doar.
Bvlgari pour femme este parfumul femeii care poarta perle, radiind feminitate in jurul ei.

toffee
toffee

Acesta este companionul unei doamne adevarate. O femeie suava, politicoasa, eleganta si niciodata extravaganta. O femeie care poarta culori pastel si perle. Il ador pentru ca este parfumul de suflet al mamei mele, dar nu si al meu. Pe ea miroase divin, pe mine nu prea(violeta nu se potriveste chimiei mele). Notele de varf sunt compuse din flori delicate si pudrate( violeta, iasomie, iris). Nu am remarcat notele picante. Violeta se simte si in notele de baza, dar este dominata de mosc alb si note lemnoase. Vanilia si ambra sunt foarte discrete, parfumul fiind mai degraba delicat si fresh. Persistenta este foarte buna, dar siajul este moderat.

ThePerfumeSpot.com
Eau De Parfum 0.84oz
Bvlgari Pour Femme by Bvlgari, .84 oz Eau De Parfum Spray with Satin Pouch for Women
Bvlgari Pour Femme Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Bvlgari Rose Essentielle Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Bvlgari Rose Essentielle Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Macys.com
Eau De Parfum
Bvlgari pour Femme Eau de Parfum, 1.7 fl. oz.
Bvlgari pour Femme Eau de Parfum, 1.7 fl. oz.
Macys.com
Bvlgari pour Femme Eau de Parfum, 3.4 oz
Bvlgari pour Femme Eau de Parfum, 3.4 oz
Sephora.com, Inc.
Bvlgari Pour Femme 3.4 oz Eau de Parfum Spray
Bvlgari Pour Femme 3.4 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari Bvlgari Pour Femme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari Bvlgari Pour Femme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bvlgari Pour Femme dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bvlgari Pour Femme de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Idylle Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Givenchy Organza Cerruti 1881 Guerlain Shalimar Parfum Initial Robert Piguet Fracas Cartier Baiser Vole Christian Dior J`adore Chanel Coco Noir Dolce&Gabbana The One Lolita Lempicka Lolita Lempicka Christian Dior Midnight Poison Guerlain Insolence Eau de Parfum Boucheron Boucheron Hermes Elixir des Merveilles Guerlain La Petite Robe Noir Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum La Prairie Midnight Rain Bvlgari Omnia Amethyste Bottega Veneta Bottega Veneta