Designeri » B » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Mon Jasmin Noir Bvlgari de dama

Mon Jasmin Noir Bvlgari de dama

nuci
Mon Jasmin Noir Bvlgari de dama Imagini Mon Jasmin Noir Bvlgari de dama Imagini

Mon Jasmin Noir de Bvlgari este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Mon Jasmin Noir a fost lansat in 2011. Mon Jasmin Noir a fost creat de Olivier Polge si Sophie Labbe. Notele de varf sunt lacramioare si lamaie; notele de mijloc sunt iasomie si iasomie Sambac; Notele de baza sunt mosc, paciuli, cedru de Virginia si nugat.

lacramioare lamaie

iasomie iasomie Sambac

mosc paciuli cedru de Virginia nugat

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mon Jasmin Noir by Bvlgari.

Mon Jasmin Noir Recenziile parfumurilor

Georgiana90
Georgiana90

L-am avut....de curand mi-am dat seama dupa ce am avut acest parfum si Tendre Jasmin-YR ca nu imi plac notele predominante de iasomie. Persistenta foarte buna siaj slab/moderat. Culmea este ca Jasmin Noir l-am mirosit de curand in parfumerie si mi se pare dragut. Pe acesta l-am schimbat cu Tresor de la o prietena :)

Dana Maria
Dana Maria

Simplu si delicat, o adiere de primavara. Iasomia se simte rece, ca dupa o ploaie scurta si racorosa.Imi place persistenta sa. Ieri de dimineata l-am pulverizat pe mana si azi, dupa o zi si jumatate inca se simte. Putine parfumuri au rezistat dusului pana acum.

ivycrane
ivycrane

Numele este total neinspirat pentru ca parfumul asta nu are nimic "noir". Imi place mie sa il port intr-un cadru "noir": in noptile calde de vara, cand am insomnii, ies in curte, la aer curat sa-mi limpezesc mintea si ascult creaturile intunericului.
Mon jasmin noir este foarte placut, floral-dulce-moscat, simplu, cu note dominante de iasomie si nuga.

roxcherryscorp
roxcherryscorp

Este varianta un pic mai delicată şi mai dulce al parfumului Jasmine Noir cu o uşoară tentă de citrice. Un parfum încântător şi inspirat. 9/10

misha
misha

Miroase ca o noapte de vara!
Frumos amestecul dintre iasomie si nugat, condimentat spre final cu un pic de paciuli. Un parfum bogat si pretios

Este un parfum destul de simplut, cu iasomie si nugat ca si note predominante. Mai tarziu apare si un strop de paciuli. Fiind vorba de casa Bvlgari, care are majoritatea parfumurilor de foarte buna calitate si foarte rafinate, acesta imi pare cam lipsit de inspiratie, personalitate. Este destul de comun, iar asta ma cam dezamageste... Siaj moderat, persistenta moderata. Nota mea: 6/10

EDP Mini 0.34oz
Bvlgari Mon Jasmin Noir by Bvlgari Eau de Parfum Spray .85 oz for Women
Mon Jasmin Noir Perfume by Bvlgari, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Mon Jasmin Noir Perfume by Bvlgari, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Mon Jasmin Noir L'elixir Perfume by Bvlgari, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Bvlgari Mon Jasmin Noir by Bvlgari Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Bvlgari Mon Jasmin Noir by Bvlgari Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Mon Jasmin Noir Perfume by Bvlgari, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Mon Jasmin Noir Perfume by Bvlgari, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Bvlgari Mon Jasmin Noir L'elixir by Bvlgari Eau de Parfum With Atomizer 1.7 oz for Women
Bvlgari Mon Jasmin Noir by Bvlgari Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Bvlgari Mon Jasmin Noir by Bvlgari Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Bvlgari Mon Jasmin Noir Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Bvlgari Mon Jasmin Noir Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Gift Set 0.84oz
Bvlgari Mon Jasmin Noir Coffret Eau De Parfum Spray 25ml 0.84oz L'Eau Exquise Eau De Toilette Spray 25ml 0.84oz Pouch 2pcs 1pouch
Bvlgari Mon Jasmin Noir Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Macys.com
Bvlgari Mon Jasmin Noir Eau de Parfum, 2.5 oz
Bvlgari Mon Jasmin Noir Eau de Parfum, 2.5 oz
Gift Set 2.5oz
Bvlgari Mon Jasmin Noir Coffret Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz Scintillating Body Lotion 75ml 2.5oz Beauty Pouch 2pcs 1pouch
Gift Set 2.5oz
Bvlgari Mon Jasmin Noir Coffret Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz Bath Shower Gel 100ml 3.4oz Body Lotion 100ml 3.4oz 3pcs

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari Mon Jasmin Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari Mon Jasmin Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mon Jasmin Noir dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mon Jasmin Noir de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lacoste Lacoste Pour Femme Thierry Mugler Alien Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Giorgio Armani Idole d`Armani Givenchy Ange ou Demon Tendre Versace Crystal Noir Lancome Tresor Midnight Rose Givenchy Ange ou Demon Christian Dior Dune Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Coco Eau de Parfum Giorgio Armani Armani Code for Women Salvatore Ferragamo Signorina Frederic Malle Musc Ravageur Christian Dior Pure Poison Marc Jacobs Daisy Thierry Mugler The Taste of Fragrance Angel Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Calvin Klein Euphoria Bvlgari Omnia Crystalline