Designeri » B » Oriental « Grupuri

Omnia Bvlgari de dama

Omnia Bvlgari de dama

Omnia Bvlgari de dama Imagini Omnia Bvlgari de dama Imagini Omnia Bvlgari de dama Imagini Omnia Bvlgari de dama Imagini

Omnia de Bvlgari este un parfum Oriental de dama. Omnia a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt ghimbir, mandarina, sofran, piper si cardamom; notele de mijloc sunt nucsoara, cuisoare, scortisoara, migdale, ceai Masala si lotus; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ciocolata alba, lemn de guaiac si note lemnoase.

ghimbir mandarina sofran piper cardamom

nucsoara cuisoare scortisoara migdale ceai Masala lotus

lemn de santal boabe de tonka ciocolata alba lemn de guaiac note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Omnia by Bvlgari.

Omnia Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Cel mai frumusel dintre toate Omnia.Scortisoara,ghimbirul si portocala il fac cald si bland.Daca ar fi tinut mai mult ar fi fost unul dintre parfumurile mele preferate.

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Un parfum inofensiv, skin-scent elegant dar lipsit de putere. Miroase superb, a amestec de ceai, lapte, sofran si condimente, insa asa transparent si lipsit de tarie ca nici nu mai pare un parfum oriental ci un fel de experiment minimalist de nisa.
Seamana un pic cu Bulgari Black, un pic si cu The Rouge, insa e mai rotund, mai lipsit de asperitati. Un miros intim, insa, in opinia mea, prea discret pentru a merita sa il cumparati. In linii mari, o poezie in stil haiku, meditand pe tema feminitatii casnice si retinute. Un parfum poetic, intr-o sticla nepotrivita cu caracterul lui, tipic Bulgari, frumos si un pic prea timid.

Un parfum condimentat foarte reusit! Incepe direct cu note de piper si ghimbir si continua cu noye de ciocolata alba, aerata, delicioasa, combinata cu condimente folosite la prajituri (scortisoara, nucsoara, cuisoare) Detectez si o nota slaba de migdale, care nu imi place, dar trec cu vederea, pentru ca ea (migdala) e acoperita bine cu celelalte note si nu ma deranjeaza. Este un parfum delicios, fara insa a fi dulce ( si asta ador la el). Se termina in note suave de santal si tonka. Persistenta si siajul sunt insa...reduse...
Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Bvlgari Omnia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Bvlgari Omnia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Omnia dupa Bvlgari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Omnia de Bvlgari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Calvin Klein Euphoria Kenzo Kenzo Amour Guerlain L'Instant de Guerlain Cerruti 1881 Guerlain Insolence Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Thierry Mugler Alien Annick Goutal Songes Lancome Tresor In Love Guerlain L'Instant Magic Givenchy Hot Couture Christian Dior Pure Poison Christian Dior Midnight Poison Guerlain Insolence Bvlgari Omnia Coral Dolce&Gabbana D&G Jessica Simpson Fancy Robert Piguet Fracas Lolita Lempicka Fleur de Corail Prada Prada Candy